Zamknij

Emiliano Sala nie żyje. Kim był piłkarz? [WIEK, WZROST, WAGA, KLUBY, STATYSTYKI]

Redakcja
23.01.2019 11:11
Emiliano Sala: Cardiff FC
fot. Pierre PERUSSEAU/Imago Sport and News/East News Więcej: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/Ostatnia-wiadomosc-Emiliano-Sali.-Pilkarz-przeczuwal-klopoty

Emiliano Sala nie żyje - taką informację podała angielska policja. Wrak samolotu, którym leciał Emiliano Sala został odnaleziony na dnie kanału La Manche. Podajemy najpotrzebniejsze informacje i dane dotyczące Emiliano Sali - wiek, wzrost, wagę, kluby i statystyki piłkarza.  

Kim jest Emiliano Sala, piłkarz Cardiff City? Emiliano Sala: wiek, wzrost, waga, kluby, statystyki. Podajemy najpotrzebniejsze o Emiliano Sali, piłkarzu Cardiff. Samolot, którym leciał zawodnik zniknął z radaru i był poszukiwany przez służby. Okazało się samolot z Emiliano Salą na pokładzie rozbił się w okolicach kanału La Manche. 

>> Zaginął samolot z Emiliano Salą na pokładzie. Maszyna zniknęła z radarów. 

Samolot Emiliano Sali zaginął

Emiliano Sala w 2019 roku przeszedł do Cardiff FC. Nie dotarł jednak do walijskiego klubu, bo samolot, którym leciał by sfinalizować transakcję, zniknął z radaru na wysokości kanału La Manche. Do Cardiff FC Emiliano Sala miał przejść za 15 milionów funtów.  Poszukiwania samolotu z Emiliano Salą na pokładzie trwały kilka tygodni. Pierwsze informacje mówią o tym, że mógł on rozbić się w okolicach Wysp Normandzkich.

Emiliano Sala: ostatnia wiadomość

Emiliano Sala tuż przed wylotem miał wysłać do swojego ojca wiadomość, w której przekazał mu, że boi się lotu. - Jestem na pokładzie. Samolot wygląda tak, jakby miał się rozpaść na kawałki. Jeśli za półtorej godziny nie będzie ode mnie żadnej wiadomości... Tato, boję się - to ostatnie znane słowa Emiliano Sali przed lotem do Cardiff. Wiadomość opublikował  Roger Gonzalez, dziennikarz CBS Sports. 4 lutego Sky Sports podało informację, że samolot Emiliano Sali został odnaleziony na dnie kanału La Manche. 

Czytaj więcej: Poszukiwania Emiliano Sali z Cardiff FC wstrzymane

Kim jest Emiliano Sala, piłkarz Cardiff FC? Wiek, wzrost, waga, kluby, statystyki

Emiliano Sala to argentyński piłkarz grający na pozycji napastnika. Miał 187 cm wzrostu i waży 75 kilogramów. Karierę zaczął w klubie Club Proyecto Crecer. Pierwszym seniorskim klubem Emiliano Sali było Girondins Bordeaux. Z tego klubu odchodził na wypożyczenie do US Orleans. Chamois Niortais FC i SM Caen. W lipcu 2015 roku przeszedł do FC Nantes. Emiliano Sala strzelił dla francuskiego klubu 42 bramki w 115 meczach. W styczniu 2019 roku ogłoszono, że piłkarz przechodzi do Cardiff

Emiliano Sala nie żyje

Emiliano Sala nie żyje - taką informację podała angielska policja 8 lutego. Ciało, które służby znalazły w rozbitym samolocie na dnie kanału La Manche to były piłkarz Cardiff i Nantes. 

>> Sky Sports: Odnaleziono wrak samolotu Emiliano Sali

RadioZET.pl/Sport.pl/Weszło/PZ