Zamknij

Erling Braut Haaland: kim jest piłkarz BVB? [WIEK, WZROST, TRANSFERMARKT, LIGA MISTRZÓW]

Paweł Żurek
19.02.2020 16:21
 Erling Braut Haaland: kim jest piłkarz BVB? [WIEK, WZROST, TRANSFERMARKT, LIGA MISTRZÓW]
fot. TOBIAS SCHWARZ/AFP/East News

Erling Braut Haaland, zawodnik Borussi Dortmund, to zdecydowanie największe odkrycie tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Młody napastnik zadebiutował w Champions League, a już walczy o tytuł najlepszego strzelca tych rozgrywek. W tym tekście podajemy informacje, których o Erlingu Haalandzie najczęściej szukali internauci: wiek, wzrost, Transfermarkt, FIFA 20, Liga Mistrzów, BVB. 

Erling Braut Haaland: kim jest zawodnik BVB?

Erling Braut Haaland (oficjalnie: Erling Braut Håland) pochodzi z Norwegii, ale urodził się w Wielkiej Brytanii. Jego ojciec - Alf-Inge Håland - grał jako obrońca w Leeds United i Manchesterze City.

Erling Haaland jest wychowankiem Bryne FK. W sezonach 2015 oraz 2016 Håland występował w rezerwach Bryne, gdzie w 14 meczach zdobył 18 bramek. 12 maja 2016 roku, w wieku 15 lat doczekał się debiutu w pierwszej drużynie Bryne. W międzyczasie odbył testy w TSG 1899 Hoffenheim, jednak klub nie zakontraktował Norwega. W 2017 roku zrobiło to za to Molde. W barwach norweskiej druzyny Haaland zdobył bramkę w debiucie w lidze i w pucharze kraju. 1 lipca 2018 roku Norweg pobił rekord - strzelił 4 gole w zaledwie 17 minut i 4 sekundy niepokonanemu wówczas liderowi - drużynie Brann.

Dobre występy w barwach Molde sprawiły, że Haalanda kupił Red Bull Salzburg. W 27 meczach, które napastnik rozegrał w barwach mistrza Austrii, udało mu się zdobyć 29 bramek i zaliczyć 3 asysty. 29 grudnia Haalanda sprowadziła do siebie Borussia Dortmund.

Bundesliga: Erling Braut Haaland - połączenie Lewandowskiego i Aubameyanga

Erling Braut Haland: Transfermarkt, FIFA 20, kontrakt

Aktualna wartość Erlinga Brauta Halanda na Transfermarkt to 60 milionów euro. W FIFIE 20 Norweg otrzymał notę 73.

Agentem Erlinga Brauta Halanda jest jego ojciec. W kontrakcie norweskiego piłkarza została umieszczona klauzula transferowa w wysokości 75 milionów euro.  

Oficjalnie: Koniec sagi. Największy norweski talent trafił do BVB

Erling Braut Haland: wiek, wzrost 

Erling Braut Haland urodził się 21 lipca 2000. Ma 19 lat. Mierzy 194 centymetry wzrostu, waży 87 kilogramów.

Bundesliga: Kolejny koncert Borussii i dublet Haalanda. Union Gikiewicza bez szans

Liga Mistrzów: Wielki mecz Haalanda, Borussia lepsza od PSG

 

RadioZET.pl/PZ