Zamknij

Eurojackpot: zasady i cena losu. Jak grać i ile to kosztuje?

Redakcja
20.09.2017 15:23
Eurojackpot: zasady i cena losu. Jak grać i ile to kosztuje?
fot. pixabay.com

Eurojackpot - jak grać, ile kosztuje los, gdzie wziąć udział w loterii w Polsce? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o nowej grze liczbowej, która zdobyła już popularność w innych krajach Europy. Sprawdzamy, jakie są zasady Eurojackpot, a także cenę losu i gdzie można zagrać.

Jak grać w Eurojackpot i ile to kosztuje? Cena losu jest sporo wyższa niż pozostałych gier Lotto, jednak można wygrać dużo więcej pieniędzy. Szansa na wygraną dowolnego stopnia wynosi 1:26. Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat nowej loterii w Polsce: zasady gry w Eurojackpot, cena losu i inne.

Eurojackpot - ZASADY. Jak grać w nowej loterii?

Losy Eurojackpot można kupić przez internet lub tradycyjnie w kolekturze Lotto. Należy wybrać 5 numerów z puli od 1 do 50, a następnie 2 dodatkowe "Euro Numery" z cyfr od 1 do 10. Celem jest trafienie jak największej liczby numerów i euro numerów. Nagroda główna przyznawana jest za prawidłowe wytypowanie wszystkich 7 liczb. Nagrody pieniężne są rozdzielane pomiędzy wszystkich graczy, którzy trafili te same numery. Jeśli nikt nie trafi wylosowanych numerów, dochodzi do kumulacji. Oznacza to, że dostępna pula nagród zostaje dodana do następnego losowania, a główna nagroda będzie rosła tak długo aż ktoś nie trafi wylosowanych numerów. W Eurojackpot dość często dochodzi do kumulacji, które mogą się pojawić także dla nagród drugiej kategorii.

Zagłosuj

Czy weźmiesz udział w loterii Eurojackpot?

Liczba głosów:

Cena Eurojackpot - ile kosztuje los?

Cena losu Eurojackpot jest wyższa niż innych gier lotto. Za udział w jednym losowaniu musimy zapłacić 12,50 zł, jednak możliwe wygrane również są wyższe. Organizatorzy gry Eurojackpot gwarantują minimalną główną wygraną w wysokości 10 milionów euro, jednak może ona osiągnąć wysokość nawet 90 milionów euro (ok. 375 mln zł). Za granicą jeden zakład kosztuje 2 euro.

Pierwsze losowanie gry EuroJackpot odbyło się w marcu 2012 roku i od tego czasu odbywa się regularnie w każdy piątkowy wieczór o godzinie 20:00. Obecnie w lotto EuroJackpot uczestniczy 17 europejskich krajów w tym: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemicy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Włochy, a 15 września 2017 do listy dołączyła także Polska.

RadioZET.pl/lotto.pl/KP