Zamknij

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to..? [MILIONERZY, 20 000 ZŁOTYCH]

16.07.2020 12:32
Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to..? [MILIONERZY, 20 000 ZŁOTYCH]
fot. VIPHOTO/East News

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 20 000 złotych.

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to..? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 20 000 złotych.

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to..? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pytanie za 20 tys. złotych, które uczestnik dzisiejszych "Milionerów" usłyszał w programie brzmiało dokładnie: Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to..?  Uczestnik musiał wybrać jeden z czterech skrótów:

A. EDMUND

B. EDWARD

C. EUGENIA

D. ELEONORA

Uczestnik po dłuższej chwili wybrał odpowiedź B. 

Uczestnik po chwili namysłu zaznaczył odpowiedź D.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach to..? [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to EDWARD. Uczestnik wygrał dwadzieścia tysięcy złotych. 

Rozwinięcie skrótu EDWARD to European Day Without A Road Death. Dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach obchodzi się 26 sierpnia.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/PAB