Zamknij

Eurowizja 2018 - polskie preselekcje: kandydaci i głosowanie

Redakcja
03.03.2018 18:30
Marta Gałuszewska
fot. Agnieszka Sniezko/East News

Kandydaci do polskich preselekcji Eurowizji 2018 zostali już ogłoszeni, a lista piosenek wzbudza wśród internautów wiele skrajnych emocji. Choć nadal nie usłyszeliśmy wszystkich utworów, fani konkursu z niecierpliwością czekają na oficjalne wyłonienie reprezentanta Polski. Sprawdzamy, kiedy są krajowe eliminacje do Eurowizji 2018 w Polsce i kto weźmie w nich udział.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018 - kandydaci, głosowanie, piosenki i inne informacje. Sprawdzamy, kiedy i gdzie oglądać eliminacje krajowe do Eurowizji 2018, jak głosować na wybrane piosenki i kto weźmie udział w polskich preselekcjach.

Eurowizja 2018: POLSKIE PRESELEKCJE - KANDYDACI i piosenki

Krajowe Eliminacje zaplanowano na 3 marca o godz. 21.30. Nabór piosenek do Krajowych Eliminacji trwał do 1 lutego. Telewizja Polska opublikowała listę artystów walczących o udział w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. O miejsce w półfinale będzie walczyć łącznie 10 wykonawców, z których zostanie wyłoniony jeden. Będzie on reprezentował Polskę podczas dalszych etapów konkursu.

Eurowizja 2018: relacja NA ŻYWO z polskich preselekcji

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018: lista kandydatów i piosenki:

1. Saszan - "Nie chcę ciebie mniej"

Zaistniała w 2013 roku za sprawą piosenek publikowanych na łamach serwisu YouTube. W 2015 roku zdobyła nagrodę Young Stars Festival w kategorii "Najlepsza artystka". 

2. Monika Urlik - "Momentum"

W 2011 roku w programie TVP2 The Voice of Poland, gdzie jej trenerem był Nergal dotarła do półfinału. Rok później wystąpiła z zespołem Afromental w programie Bitwa na głosy. Jej utwory "Nie wie nikt" oraz "Ty i ja", znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu "Prawo Agaty".

3. Isabell Otrebus - "Delirium"

4. Ifi Ude - "Love is stronger"

5. Future Folk - "Krakowiacy i górale"

Future Folk to polska grupa muzyczna wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego. W 2013 roku wystąpili w V edycji programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", gdzie dotarli do odcinka półfinałowego.

6. Gromee feat. Lukas Meijer - "Light me up"

Gromee, czyli Andrzej Gromala, to polski DJ i producent, który specjalizuje się w muzyce klubowej. W poniższym artykule możecie znaleźć więcej szczegółów na temat jego piosenki, która weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2018:

>> Gromee prezentuje utwór na Eurowizję 2018. To faworyt polskich fanów! [WIDEO]

7. Marta Gałuszewska - "Why don’t we go"

8. Pablosson - "Sunflower"

Pod pseudonimem Pablosson występuje Paweł Stasiak - lider zespołu Papa D (kiedyś Papa Dance).

>> Wiemy, kim jest Pablosson, który wystąpi w polskich preselekcjach do Eurowizji 2018!

9. Maja Hyży - "Skin"

Maja Hyży to polska piosenkarka, półfinalistka trzeciej edycji programu "X Factor". W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album studyjny zatytułowany "W chmurach".

10. Happy Prince - "Don’t let go"

Muzyczną formację Happy Prince tworzą Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz. Klip do utworu "Don't let go", który zakwalifikował się do polskich preselekcji do Eurowizji 2018, powstawał w jednym z luksusowych warszawskich hoteli.

Polskie preselekcje - Eurowizja 2018: GŁOSOWANIE [ZASADY]

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018 będzie można oglądać w poniedziałek, 3 marca 2018 na kanale TVP1. Telewizja Polska organizuje eliminacje w swojej siedzibie przy ul. Woronicza. Transmisja konkursu rozpocznie się o godzinie 21.25. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie głosów telewidzów i jury (50/50). Prawdopodobnie wkrótce poznamy więcej szczegółów oraz informacje o tym, jak głosować na kandydatów w polskich preselekcjach do Eurowizji 2018.

63. edycja konkursu odbędzie się w Altice Arena w Lizbonie. Finał Eurowizji został zaplanowany na sobotę, 12 maja 2018, a półfinały konkursu na 8 i 10 maja. Polska weźmie udział w drugim półfinale.

RadioZET.pl/KP