Zamknij

Facebook: nowa funkcja. Jak stworzyć plan w konwersacji grupowej?

Redakcja
04.08.2017 15:00
Facebook: nowa funkcja. Jak stworzyć plan w konwersacji grupowej?
fot. pixabay.com

Facebook i nowa funkcja w aplikacji na telefonie wprowadza użytkowników w zakłopotanie, choć miała ułatwić organizowanie spotkań. Dlaczego Facebook w Messengerze podkreśla słowo "nie"? My już wiemy!

Nowa funkcja na Facebooku, czyli tworzenie planów z poziomu aplikacji Messenger miała ułatwiać użytkownikom organizowanie spotkań. Ostatnio jednak pojawiła się dodatkowa opcja, która zbiera negatywne opinie wśród internautów. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego w wiadomościach podkreślone jest słowo "nie", śpieszymy z wyjaśnieniami.

Zobacz także

Nowa funkcja na FB 2017

Jakiś czas temu Facebook wprowadził nową funkcję dla użytkowników Messengera. Od teraz nawet bez logowania do aplikacji możemy utworzyć plan z uczestnikami konwersacji. Mogą oni także od razu zareagować, czy chcą wziąć udział w wydarzeniu. Wystarczy w opcjach rozmowy wybrać opcję "Rozpocznij plan".

Facebook: nowa funkcja. Jak stworzyć plan w konwersacji grupowej?
fot. screen

GIFy na Instagramie i Snapchacie - dlaczego zniknęły i czy wrócą?

Facebook - nowa funkcja w Messengerze. Dlaczego wyrazy są podkreślane?

Nowa funkcja Facebooka zakłada jeszcze łatwiejsze tworzenie planów. Podczas rozmowy ze znajomymi wystarczy podać datę spotkania w wiadomości, a zostanie ona automatycznie podkreślona. Wystarczy tylko dzień tygodnia, np. "środa", "piątek". Po kliknięciu w podkreślone słowo pojawi się okno, w którym możemy zatwierdzić datę i godzinę spotkania. Po akceptacji użytkownika w konwersacji pojawi się utworzony plan, a uczestnicy rozmowy będą mogli potwierdzić, czy chcą wziąć w nim udział.

Facebook: nowa funkcja. Jak stworzyć plan w konwersacji grupowej?
fot. screen

Messenger podkreśla słowo "nie" - dlaczego?

Oprócz dni tygodnia czy dat, w Messengerze podkreślane są także skróty dni tygodnia. W tym m.in. słowo "nie", które traktowane jest jako skrót od "niedzieli". Bez względu na jego użycie (czyli najczęściej jako zaprzeczenie w zdaniu), aplikacja wykrywa je jako chęć założenia wydarzenia w konwersacji.. Po opiniach w internecie widzimy, że niestety wprowadzone zmiany nie podobają się użytkownikom.

Podkreślone słowa w Messengerze nie są jedyną ukrytą opcją, jaką posiada aplikacja. Facebook wprowadził także możliwość grania w gry w konwersacji, rozmowy telefoniczne i wiele innych opcji.

RadioZET.pl/KP