Zamknij

Faworyta: kiedy premiera? O czym będzie film? [DATA, OBSADA, ZWIASTUN]

Redakcja
05.02.2019 09:00
Faworyta: data premiery, obsada, zwiastun, fabuła
fot. FaceToFace/REPORTER

Wiemy już kiedy odbędzie się premiera filmu Faworyta, czyli nowego dzieła Yorgosa Lanthimosa. Produkcja jest wymieniana jako jeden z głównych kandydatów do Oscara 2019. W artykule podajemy informacje dotyczące filmu opowiadającego o królowej Annie i jej dworze. Sprawdźcie obsadę, zwiastun i datę premiery filmu Faworyta. 

Kiedy odbędzie się premiera Faworyty? Jaka jest obsada i zwiastun filmu Faworyta? Na produkcję, która jest wymieniana jako jedna z kandydatek do Oscarów 2019 czeka wielu wielbicieli filmów kostiumowych. Sprawdźcie informacje odnośnie nowej produkcji Yorgosa Lanthimosa - Faworyta.

Faworyta: obsada i data premiery

Faworyta (ang. The Favourite), film opowiadający o realiach życia na szczytach władzy w XVIII wiecznej Anglii, będzie miał prawdziwie gwiazdorską obsadę. Zagrali w nim m.in. Olivia Coman (królowa Anne), Emma Stone (Abigail Masham), Rachel Weisz (Sarah, księżna Marlborough), a także Mark Gatiss (Malborough), znany chociażby z serialu Sherlock. 

Premiera filmu  Faworyta w Polsce jest zaplanowana na 8 lutego 2019 roku. Międzynarodowa widownia po raz pierwszy obejrzała film Yorgosa Lathimosa pod koniec sierpnia 2018 r.

Fabuła Faworyty. O czym będzie film?

Faworyta opowiada o XVIII-wiecznej Anglii, która jest w stanie wojny z Francuzami. Dla angielskiego dworu istotniejsze były rozrywki – wyścigi kaczek czy handel ananasami. Główny wątek filmu Faworyta "kręci się" wokół losów królowej Anny, która przez chorobę nie może sprawować władzy.  Robi to za nią jej przyjaciółka, lady Sarah (Raszel Wiesz). Gdy na dwór dociera nowa służąca Abigail (Emma Stone) sprawy szybko przybierają niespodziewanego obrotu.

Faworyta: zwiastun filmu

W zwiastunie filmu Faworyta można zobaczyć m.in. niezwykłe wnętrza czy stroje bohaterów, które miały nawiązywać do tradycyjnych wystrojów czy ubiorów z XVIII-wiecznej Anglii. Faworyta może zaskoczyć widzów, którzy spodziewają się filmu historycznego. Królowa Anna czy jej otoczenie w filmie Yorgosa Lanthimosa są bowiem niejednokrotnie pokazywani w sposób dowcipny lub nawet prześmiewczy. 

RadioZET.pl/filmweb/PZ