Zamknij

Festiwal Kolorów 2018 - Warszawa: kiedy jest i na czym polega?

Redakcja
23.05.2018 16:04
Festiwal Kolorów - Warszawa 2018: kiedy jest i na czym polega?
fot. pixabay.com

Festiwal Kolorów 2018 w Warszawie, a także w innych miastach Polski odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Udział w wydarzeniu jest darmowy, a w 2018 roku uczestnicy będą bawić się na festiwalu już po raz szósty. Sprawdzamy na czym dokładnie polega Festiwal Kolorów 2018 i kiedy odbędzie się on w Warszawie.

Festiwal Kolorów - Warszawa 2018: kiedy i gdzie odbędzie się Święto Holi w stolicy? Na czym polega Festiwal Kolorów? W poniższym artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o nadchodzącym wydarzeniu i jak się do niego przygotować.

» Festiwal Kolorów 2018: kiedy i gdzie kolejna edycja wydarzenia? «

Festiwal Kolorów 2018 - WARSZAWA: data i miejsce

Tak zwane Święto Holi, czyli Festiwal Kolorów 2018 w Warszawie odbędzie się już w sobotę, 26 maja 2018 na Stadionie Syrenki. Adres to Batorego 10A, a dojechać można tam metrem (przystanek Pole Mokotowskie lub Politechnika) lub autobusami: 167, 174, 700 (przystanek Biblioteka Narodowa) lub 119, 167 (przystanek Metro Pole Mokotowskie). Festiwal Kolorów 2018 w Warszawie rozpocznie się o godzinie 16.00, ale warto zjawić się wcześniej, żeby na pewno otrzymać darmowy proszek i zająć wybrane przez nas miejsce. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy.

» Color Run - Warszawa 2018: trasa, zmiany komunikacyjne, odbiór pakietów

Na czym polega Festiwal Kolorów 2018?

Festiwal Kolorów, inaczej nazywany także Świętem Holi 2018 w Warszawie i w innych miastach to wydarzenie, które nawiązuje do oryginalnego hinduistycznego święta radości i wiosny. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. W Polsce właśnie podczas Festiwalu Kolorów mamy szansę poznać tę tradycję i również wtedy obrzucamy się kolorowymi proszkami holi. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że z łatwością spiera się on z ubrań, dlatego nie musimy się martwić, że zniszczymy ubrania podczas zabawy.

Organizatorzy Festiwalu Kolorów 2018 w Warszawie zapowiadają wiele atrakcji dla uczestników. Na scenie pojawią się najlepsi DJ'e oraz popularni artyści, a wokół stadionu ustawią się foodtrucki, w których będzie można zamówić jedzenie. Oprócz tego odbędą się liczne konkursy z nagrodami. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu Kolorów 2018 oraz na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku:

RadioZET.pl/festiwalkolorow.pl/KP