Zamknij

GIFy na Instagramie i Snapchacie - dlaczego zniknęły i czy wrócą?

Redakcja
14.03.2018 17:35
Instagram, Snapchat: GIFY - dlaczego zniknęły i czy wrócą?
fot. pixabay.com

GIFy na Instagramie i Snapchacie spotkały się z bardzo dobrym odbiorem użytkowników aplikacji. Niestety kilka dni temu musieli oni pożegnać się z tą funkcją. Dlaczego animowane obrazki zniknęły z aplikacji i kiedy zostaną przywrócone? Sprawdzamy najnowsze informacje.

Instagram, Snapchat: GIPHY - dlaczego ich nie ma na Instagramie i Snapchacie? Do tej pory dodatek do aplikacji zyskał sympatię użytkowników, a od jakiegoś czasu nagle zniknął. Dlaczego nie można już używać GIFów na Instastory i na Snapchacie? Sprawdzamy odpowiedzi na pytania internautów.

GIFy na Instagramie i Snapchacie - dlaczego już ich nie ma?

Instagram i Snapchat dzięki GIPHY zyskały jeszcze większą sympatię użytkowników. Dodatek do aplikacji pozwalał na umieszczanie zabawnych animowanych obrazków do zdjęć użytkowników dodawanych na Instastory i na Snapchacie. Z dodatku GIPHY w wiadomościach na Messengerze mogą korzystać także użytkownicy Facebooka.

Od kilku dni w internecie pojawiają się jednak głosy wielu użytkowników, którzy skarżą się na brak dodatku GIFY na Instagramie. Całkowite usunięcie usługi GIPHY z aplikacji wywołało oburzenie, ponieważ wszyscy korzystający z niej zdążyli się już przyzwyczaić do tej funkcjonalności.

- Czy Snapchat może przywrócić GIPHY?

Jak poinformował serwis TechCrunch, Instagram i Snapchat zrezygnowały ze współpracy z GIPHY po tym, jak jeden z użytkowników znalazł tam rasistowskie treści. Po jego zgłoszeniu nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony twórców aplikacji - GIFy z Instagrama i Snapchata zniknęły w ciągu kilku godzin.

Rzecznik prasowy Snapchata stwierdził w rozmowie z TechCrunch, że twórcom aplikacji jest bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Dodał także, że dopóki nie będzie pewności, że podobna sytuacja się nie powtórzy, GIPHY pozostanie wyłączone. Również przedstawiciele samej usługi przeprosili użytkowników za zaistniałą sytuację.

Instagram, Snapchat - czy GIFy wrócą do aplikacji?

W tej chwili trudno powiedzieć, czy GIFy na Instagramie i Snapchacie wrócą i kiedy to się stanie. W komentarzu dla TechCrunch, ekipa Snapchata informuje, że od razu zareagowała i wycofała tę funkcjonalność. Chcą również mieć pewność, że taka sytuacja nigdy się nie powtórzy i wtedy zadecydują o ponownym przywróceniu GIPHY do swojej aplikacji. Instagram bada sytuację i zapewne niedługo otrzymamy więcej informacji na temat tego, czy funkcja zostanie przywrócona.

Zagłosuj

Czy korzystałeś z usługi GIPHY na Instagramie lub Snapchacie?

Liczba głosów:

Niedawno pisaliśmy także o sprawie rasistowskiej reklamy w H&M. Szwedzka marka odzieżowa została oskarżona o rasizm po tym, jak na materiałach reklamowych znalazło się zdjęcie czarnoskórego chłopca ubranego w bluzę z napisem "najfajniejsza małpa w dżungli".

RadioZET.pl/techcrunch.com/KP

Największy wybór skarpetek damskich - zdecyduj sama