Zamknij

Grzegorz Puda: kim jest? Sylwetka posła PiS [MINISTER ROLNICTWA, SEKRETARZ STANU]

30.09.2020 14:24
Grzegorz Puda: kim jest? Sylwetka posła PiS [MINISTER ROLNICTWA, SEKRETARZ STANU]
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Grzegorz Puda według nieoficjalnych informacji ma zostać nowym ministrem rolnictwa. Zastąpiłby na tym stanowisku Jana Ardanowskiego. Sprawdzamy, co wiadomo nt. polityka PiS.

Grzegorz Puda: kim jest? Sylwetka posła PiS

Grzegorz Puda urodził się 13 lipca 1982 roku w Bielsku-Białej. W 2006 uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki w Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracował m.in. jako kierownik marketingu w prywatnym przedsiębiorstwie i koordynator w starostwie powiatowym.

Puda jest posłem obecnej i poprzedniej kadencji Sejmu. W polityce działa od 2006 roku – wtedy po raz pierwszy uzyskał mandat radnego miejskiego w Bielsku-Białej. Później jeszcze dwa razy dostawał się do RM.

 W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z ósmego miejsca na liście PiS w okręgu bielskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 12 262 głosy.

Ministrowie w Polsce. Kto jest ministrem w rządzie Mateusza Morawieckiego? [REKONSTRUKCJA, LISTA]

Grzegorz Puda: działalność [SEKRETARZ STANU] 

W lipcu 2019 Puda został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, uzyskując 23 907 głosów. W listopadzie 2019, po przekształceniach w strukturze ministerstw, przeszedł na funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W styczniu 2020 został pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022.

Puda jest sprawozdawcą nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. Piątki dla zwierząt.

Rekonstrukcja rządu. Rada Koalicji zatwierdzi ostateczny skład Rady Ministrów

Grzegorz Puda: minister rolnictwa

Według nieoficjalnych informacji, Grzegorz Puda ma zostać nowym ministrem rolnictwa. Zastąpiłby na tym stanowisku Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Przemysław Czarnek: kim jest? Sylwetka posła PiS [DZIECI, RODZINA, MINISTER, DOROBEK NAUKOWY]

RadioZET.pl/PAB