Zamknij

Halloween 2017: Warszawa - imprezy halloweenowe. Gdzie iść?

Redakcja
26.10.2017 19:20
Halloween 2017: Warszawa - imprezy halloweenowe. Gdzie iść?
fot. pixabay.com

Halloween 2017 w Warszawie - imprezy halloweenowe i maratony filmowe co roku cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród fanów horrorów i mrocznego klimatu. Sprawdzamy, gdzie wybrać się na imprezę z okazji Halloween 2017 w Warszawie oraz jakie filmy będzie można obejrzeć w kinach w tym czasie.

Halloween 2017 w Warszawie - gdzie iść? Imprezy halloweenowe i maratony filmowe rozpoczną się już w piątek, 27 października, choć Halloween wypada w tym roku w niedzielę. Zebraliśmy kilka najciekawszych wydarzeń w Warszawie: imprezy halloweenowe i maratony filmowe na Halloween 2017.

Imprezy halloweenowe - Halloween 2017 [WARSZAWA]

Imprezy na Halloween 2017 w Warszawie są zazwyczaj tematyczne, a w klubach obowiązują stroje nawiązujące do tej okazji. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych imprez w Warszawie na Halloween 2017. Sprawdźcie, gdzie będzie można się bawić przez kilka dni przed i po święcie duchów.

Zagłosuj

Czy obchodzisz Halloween?

Liczba głosów:

1. Klub Remont

W klubie Remont impreza na Halloween 2017 odbędzie się 2 razy: w piątek, 27 października oraz w sobotę, 28 października 2017. Bilety na te wydarzenia kosztują od 10 do 35 zł (w zależności od dnia), a szczegóły można znaleźć na odpowiednich stronach na Facebooku:

2. Total Horror Party - Hydrozagadka

Impreza odbędzie się we wtorek, 31 października. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. "Stracone dusze, martwe zło, anioły i demony. Opowieści z krypty. Noc królowania duchów, wiedźm i czarownic. Wilkołaki, zombie i kruki. Wywiady z wampirami i drogi bez powrotu. Halloween!" - tymi słowami organizatorzy zachęcają w wydarzeniu na Facebooku.

3. Vampiriada - VooDoo Club

Impreza tematyczna na Halloween 2017 w Warszawie, na której będzie można posłuchać muzyki z gatunków: gothic rock, cold wave, dark wave, industrial rock, industrial, EBM, gothic metal, futurepop, synthpop, dark electro i wiele innych. Wejściówki do klubu kosztują 20 zł, a impreza rozpocznie się o godzinie 20.00. Szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia.

Zobacz także

Halloween 2017: maratony filmowe w Cinema City i innych kinach

Oprócz imprez halloweenowych w Warszawie, organizowane są również maratony filmowe na Halloween 2017. Gdzie iść do kina w stolicy na seanse horrorów?

1. Azjatycka Noc Grozy

W Kinie Muranów organizowany jest halloweenowy maraton filmowy o nazwie "Azjatycka Noc Grozy". Pierwszy seans rozpocznie się w sobotę 28 października 2017 o godzinie 23.00. Bilety można kupić

na stronie kina

, a koszt wejściówki to 55 zł. W cenie biletu oprócz projekcji 3 filmów zapewniony jest poczęstunek. W repertuarze znalazły się filmy: "Słudzy diabła", "Obietnica" i "Kotoko".

2. ENEMEF w Warszawie: Noc Grozy i Horrorów

Nocny Maraton Filmowy w Multikinie, w skrócie nazywany ENEMEF, potrwa aż 2 dni. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w piątek, 27 października, a drugie w sobotę 28 października. Projekcja filmów w piątek potrwa od 22.00 do około 3.00, a w sobotę aż do 5.00. W repertuarze pierwszego dnia znalazły się tytuły: "Piła: Dziedzictwo" (premiera), "Leatherface" (premiera) i "Autopsja Jane Doe". Drugiego dnia fani horrorów mogą liczyć na kolejną dawkę wrażeń podczas projekcji "Slumber", "Dead Awake", "Baba Jaga" i "To przychodzi po zmroku" (dwa pierwsze filmy będzie można zobaczyć przedpremierowo). Noc Grozy i Horrorów odbędzie się w 30 kinach sieci Multikino, a w Warszawie będą to kina: Złote Tarasy, Tagówek, Wola i Ursynów. Szczegółowe informacje i bilety można znaleźć na stronie www.enemef.pl.

3. #TY tu straszysz - Cinema City

W tej chwili nie są znane dokładne szczegóły wydarzenia ani repertuar. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 27 października 2017, a projekcja pierwszego filmu rozpocznie się o godzinie 22.00. Będziemy aktualizować, gdy tylko pojawią się szczegółowe informacje.

Zobacz także

Geneza święta Halloween nie jest do końca znana. Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym "All Hallows' E’en", czyli wcześniejszym "All Hallows' Eve", czyli "wigilia Wszystkich Świętych". Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. i choć nie zdobyło dużej popularności, wiele osób korzysta z tej okazji, żeby dobrze się bawić lub korzystać np. z maratonów filmowych na Halloween.

RadioZET.pl/KP