Zamknij

Harmonogram roku akademickiego 2017/2018: dni wolne na studiach

Redakcja
22.09.2017 14:16
Harmonogram roku akademickiego 2017/2018: dni wolne na studiach
fot. sxc.hu

Harmonogram roku akademickiego 2017/2018, czyli kiedy są dni wolne na studiach? Rok akademicki 2017/18 rozpocznie się z początkiem października, a studenci oczywiście już wyczekują dni wolnych od zajęć. Choć każda uczelnia ustala indywidualnie organizację roku, my sprawdzamy, które dni będą wolne dla studentów wszystkich uczelni.

Kiedy są dni wolne na studiach w 2017? Harmonogram roku akademickiego 2017/18 każda uczelnia ustala indywidualnie, jednak są takie dni, które są wolne we wszystkich placówkach. Podajemy harmonogram roku akademickiego, który obowiązuje na większości uczelni w Polsce. 

>> Kalendarz dni wolnych 2018: kiedy wolne od pracy, szkoły? [DATY]

Harmonogram roku akademickiego 2017/2018 - DNI WOLNE

Dni wolne na studiach to moment wyczekiwany przez każdego studenta. Uczniowie szkół wyższych i tak mają dodatkowy miesiąc wolnego we wrześniu, jeśli uda im się zaliczyć wszystkie egzaminy w terminie. Kolejne dni bez zajęć na studiach będą w listopadzie z powodu Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości. Na wielu uczelniach 2 listopada również jest dniem wolnym. Ponieważ 11 listopada wypada w sobotę, wiele uczelni gwarantuje studentom dzień wolny w piątek, 10 listopada. Świąteczna przerwa zimowa zaczyna się na większości uczelni w piątek 22 grudnia lub dopiero w sobotę 23 grudnia. We wtorek 2 stycznia 2018 (na niektórych uczelniach w środę 3 stycznia) studenci będą musieli powrócić do akademickiego rzeczywistości. Niestety 6 stycznia wypada tym razem w sobotę, także na kolejne dni wolne trzeba będzie poczekać. Mniej więcej w połowie lub pod koniec stycznia zaczyna się sesja egzaminacyjna, a dla niektórych studentów także ferie zimowe.

Zobacz także

Kiedy są dni wolne na studiach 2017-2018?

Semestr letni dla studentów rozpocznie się w połowie lub pod koniec lutego. Oczywiście później na studentów czeka wiosenna przerwa świąteczna - od 29 marca do 3 kwietnia (dokładne daty zależą od uczelni). Wolny jest także 1 i 3 maja, a czasami uczelnie ustalają także 2 i 4 maja dniami wolnymi. Przed letnią sesją egzaminacyjną nie można zapomnieć o tradycyjnie odbywających się w maju juwenaliach. Bardzo często w dni koncertów nie odbywają się zajęcia lub są one skrócone i obowiązują tak zwane godziny rektorskie. Boże Ciało wypada w tym roku 31 maja i bardzo często piątek 1 czerwca także jest wolny na uczelniach. Wakacje na studiach zaczynają się bardzo różnie - niektórzy studenci ostatnie egzaminy piszą jeszcze na początku lipca.

» Rekrutacja na studia 2018 - kiedy i jak sprawdzić wyniki rejestracji?

Warto także pamiętać, że oprócz świąt i dni ustawowo wolnych, w wielu szkołach obowiązują specjalne święta uczelniane, które również są wolne dla studentów. Często tego dnia organizowane są imprezy i koncerty na kampusach, także jest to dobra okazja to odpoczynku od uczelnianych murów. Wszystkie informacje o harmonogramie roku akademickiego 2017/18 można znaleźć na stronie odpowiedniej uczelni.

RadioZET.pl/KP