Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Harmonogram roku akademickiego 2017/2018: dni wolne na studiach

22.09.2017 14:16

Harmonogram roku akademickiego 2017/2018, czyli kiedy są dni wolne na studiach? Rok akademicki 2017/18 rozpocznie się z początkiem października, a studenci oczywiście już wyczekują dni wolnych od zajęć. Choć każda uczelnia ustala indywidualnie organizację roku, my sprawdzamy, które dni będą wolne dla studentów wszystkich uczelni.

Harmonogram roku akademickiego 2017/2018: dni wolne na studiach fot. sxc.hu

Kiedy są dni wolne na studiach w 2017? Harmonogram roku akademickiego 2017/18 każda uczelnia ustala indywidualnie, jednak są takie dni, które są wolne we wszystkich placówkach. Podajemy harmonogram roku akademickiego, który obowiązuje na większości uczelni w Polsce. 

>> Kalendarz dni wolnych 2018: kiedy wolne od pracy, szkoły? [DATY]

Harmonogram roku akademickiego 2017/2018 - DNI WOLNE

Dni wolne na studiach to moment wyczekiwany przez każdego studenta. Uczniowie szkół wyższych i tak mają dodatkowy miesiąc wolnego we wrześniu, jeśli uda im się zaliczyć wszystkie egzaminy w terminie. Kolejne dni bez zajęć na studiach będą w listopadzie z powodu Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości. Na wielu uczelniach 2 listopada również jest dniem wolnym. Ponieważ 11 listopada wypada w sobotę, wiele uczelni gwarantuje studentom dzień wolny w piątek, 10 listopada. Świąteczna przerwa zimowa zaczyna się na większości uczelni w piątek 22 grudnia lub dopiero w sobotę 23 grudnia. We wtorek 2 stycznia 2018 (na niektórych uczelniach w środę 3 stycznia) studenci będą musieli powrócić do akademickiego rzeczywistości. Niestety 6 stycznia wypada tym razem w sobotę, także na kolejne dni wolne trzeba będzie poczekać. Mniej więcej w połowie lub pod koniec stycznia zaczyna się sesja egzaminacyjna, a dla niektórych studentów także ferie zimowe.

Kiedy są dni wolne na studiach 2017-2018?

Semestr letni dla studentów rozpocznie się w połowie lub pod koniec lutego. Oczywiście później na studentów czeka wiosenna przerwa świąteczna - od 29 marca do 3 kwietnia (dokładne daty zależą od uczelni). Wolny jest także 1 i 3 maja, a czasami uczelnie ustalają także 2 i 4 maja dniami wolnymi. Przed letnią sesją egzaminacyjną nie można zapomnieć o tradycyjnie odbywających się w maju juwenaliach. Bardzo często w dni koncertów nie odbywają się zajęcia lub są one skrócone i obowiązują tak zwane godziny rektorskie. Boże Ciało wypada w tym roku 31 maja i bardzo często piątek 1 czerwca także jest wolny na uczelniach. Wakacje na studiach zaczynają się bardzo różnie - niektórzy studenci ostatnie egzaminy piszą jeszcze na początku lipca.

» Rekrutacja na studia 2018 - kiedy i jak sprawdzić wyniki rejestracji?

Warto także pamiętać, że oprócz świąt i dni ustawowo wolnych, w wielu szkołach obowiązują specjalne święta uczelniane, które również są wolne dla studentów. Często tego dnia organizowane są imprezy i koncerty na kampusach, także jest to dobra okazja to odpoczynku od uczelnianych murów. Wszystkie informacje o harmonogramie roku akademickiego 2017/18 można znaleźć na stronie odpowiedniej uczelni.

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi