Słuchaj
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Hubert Radzikowski
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Iga Świątek. Kim jest młoda tenisistka? Wzrost, wiek, sukcesy, rodzina, ranking Instagram [SYLWETKA]

15.01.2019 10:09

Iga Świątek. Kim jest młoda tenisistka, zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu? Przedstawiamy sylwetkę zawodniczki, która notuje coraz większe sukcesy w seniorskim tenisie. Sprawdźcie wiek, wzrost, sukcesy, pozycję w rankingu WTA i inne informacje na temat Igi Świątek, nazywaną przez ekspertów nową Agnieszką Radwańską. 

Iga Swiątek fot. Piotr Molecki/East News

Iga Świątek: kim jest? Gdzie gra? Jakie ma sukcesy? Ile ma lat? Ile ma wzrostu? Ile waży? Jakie ma miejsce w rankingu WTA? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Iga Świątek: wiek, sukcesy, ranking WTA

Iga Świątek urodziła się w 2001 roku w Warszawie. Jest polską tenisistką. Do tej pory, jej największym sukcesem było zwycięstwo w turnieju Junior Wimbledon 2018 oraz triumf w juniorskim French Open 2018 w grze podwójnej. Tenisistka jest też złotą medalistką juniorskiego Australian Open 2017. W styczniu 2019 Iga Świątek dostała się do prestiżowego turnieju Australian Open. Pierwszy mecz na AO Iga Świątek rozgrywała z 26-letnią, wysoko notowaną Rumunką Aną Bogdan. Wygrała go w trzech setach:  6-3, 3-6, 6-4 i awansowała do drugiej rundy.  W najnowszym rankingu WTA Iga Świątek zajmuje 178 miejsce

Zachęcamy do przeczytania: Iga Świątek o krok od awansu do prestiżowych rozgrywek.

Iga Świątek: rodzina, wzrost, waga

Ojciec utalentowanej polskiej tenisistki jest wioślarzem. Tomasz Świątek występował m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Starsza siostra Igi Świątek, Agata Świątek, podobnie jak ona sama, grała w tenisa przez kilkanaście lat. Iga Świątek ma 176 cm wzrostu, a jej waga to 76 kilogramów. 

Instagram Igi Świątek

Iga Świątek, podobnie jak wielu młodych sportowców, publikuje na Instagramie zdjęcia ze swoich przygód na kortach. 

RadioZET.pl/wikipedia.pl/PZ

Oceń