Zamknij

Iga Świątek. Kim jest młoda tenisistka? Wzrost, wiek, sukcesy, rodzina, ranking Instagram [SYLWETKA]

Redakcja
15.01.2019 10:09
Iga Swiątek
fot. Piotr Molecki/East News

Iga Świątek. Kim jest młoda tenisistka, zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu? Przedstawiamy sylwetkę zawodniczki, która notuje coraz większe sukcesy w seniorskim tenisie. Sprawdźcie wiek, wzrost, sukcesy, pozycję w rankingu WTA i inne informacje na temat Igi Świątek, nazywaną przez ekspertów nową Agnieszką Radwańską. 

Iga Świątek: kim jest? Gdzie gra? Jakie ma sukcesy? Ile ma lat? Ile ma wzrostu? Ile waży? Jakie ma miejsce w rankingu WTA? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Iga Świątek: wiek, sukcesy, ranking WTA

Iga Świątek urodziła się w 2001 roku w Warszawie. Jest polską tenisistką. Do tej pory, jej największym sukcesem było zwycięstwo w turnieju Junior Wimbledon 2018 oraz triumf w juniorskim French Open 2018 w grze podwójnej. Tenisistka jest też złotą medalistką juniorskiego Australian Open 2017. W styczniu 2019 Iga Świątek dostała się do prestiżowego turnieju Australian Open. Pierwszy mecz na AO Iga Świątek rozgrywała z 26-letnią, wysoko notowaną Rumunką Aną Bogdan. Wygrała go w trzech setach:  6-3, 3-6, 6-4 i awansowała do drugiej rundy.  W najnowszym rankingu WTA Iga Świątek zajmuje 178 miejsce

Zachęcamy do przeczytania: Iga Świątek o krok od awansu do prestiżowych rozgrywek.

Iga Świątek: rodzina, wzrost, waga

Ojciec utalentowanej polskiej tenisistki jest wioślarzem. Tomasz Świątek występował m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Starsza siostra Igi Świątek, Agata Świątek, podobnie jak ona sama, grała w tenisa przez kilkanaście lat. Iga Świątek ma 176 cm wzrostu, a jej waga to 76 kilogramów. 

Instagram Igi Świątek

Iga Świątek, podobnie jak wielu młodych sportowców, publikuje na Instagramie zdjęcia ze swoich przygód na kortach. 

RadioZET.pl/wikipedia.pl/PZ