Zamknij

Ile idzie list polecony ekonomiczny, priorytetowy od momentu wysyłki?

Redakcja
12.07.2017 10:28
Ile idzie list polecony priorytetowy
fot. pixabay.com

Ile czasu idzie list polecony ekonomiczny i priorytetowy? Czas dostarczenia przez Pocztę Polską może różnić się w zależności od opcji, które wykupimy podczas nadawania listu.

Ile idzie list polecony ekonomiczny? Nie wiesz, kiedy odbiorca otrzyma od Ciebie list priorytetowy? Czas dostarczenia Poczta Polska ustala na podstawie wybranych przez nas opcji.

List zwykły - czas dostarczenia przez Pocztę Polską

Najtańszą opcją jest list zwykły. Możemy wybrać, czy chcemy go wysłać jako przesyłkę priorytetową czy jako list ekonomiczny. Wykupienie naklejki "priorytet" powoduje, że list dotrze do odbiorcy już następnego dnia po nadaniu. Warunkiem jest jednak wysłanie go do godziny 15.00. Jeśli chodzi o list ekonomiczny, czas dostarczenia wynosi zwykle około 3 dni robocze po nadaniu.

Co jeśli nie odbiorę paczki od kuriera DPD, DHL lub z Paczkomatu?

List polecony ekonomiczny, priorytetowy - ile idzie?

Z usługi listu poleconego warto skorzystać, jeśli zależy nam na potwierdzeniu odbioru go przez adresata. W tym przypadku również do wyboru mamy list ekonomiczny i list priorytetowy. Czas dostarczenia zależy właśnie od tej opcji. Przesyłka wysłana priorytetem dojdzie do odbiorcy już następnego dnia, jeśli została nadana do 15.00 poprzedniego. Ile idzie list polecony ekonomiczny? Przewidywany termin dostarczenia to trzy dni robocze po dniu nadania.  

Czas dostarczenia listów przez Pocztę Polską jest oczywiście podawany tylko szacunkowo. Odbiorca będzie czekał dużo dłużej, jeśli przesyłka została wysłana za granicę, np. list polecony do Niemiec lub list priorytetowy do Chin. Również w okresie świąt, gdy ilość przesyłek na poczcie jest większa niż w pozostałych okresach, czas może się znacznie wydłużyć.

RadioZET.pl/poczta-polska.pl/KP