Zamknij

Ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł [12.12]

Paweł Żurek
12.12.2019 16:00
Ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł
fot. Milionerzy/TVN/player.pl/screen

Ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek? Odpowiedź na pytanie z Milionerów, zadane w odcinku emitowanym 12.12, oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 5 tysięcy złotych.

Ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli co to jest kolaudacja. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 250 tysięcy złotych.

Ile armat grzmiało zdaniem adiutanta słynnego jenerała? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek? [PYTANIE Z MILIONERÓW, 12.12]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek wymagała od gracza chwili zastanowienia. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. 30

B. 40

C. 50

D. 80

Uczestnik miał jeszcze ostatnie koło ratunkowe, z którego zdecydował się skorzystać. Widzowie w większości wybrali odpowiedź D. Tę samą zaznaczył uczestnik Milionerów. 

MILIONERZY - Ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek? [ODPOWIEDŹ, 12.12]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to ile procent wszystkich liter w wyrazie dżdżownica stanowi liczba ich głosek brzmi: 80. Uczestnik dzięki podpowiedzi widzów wybrał właśnie tę opcję i mógł grać o wyższe nagrody. 

Jak czytamy w Słowniku Języka Polskiego, głoska to najmniejsza niepodzielna słyszalna i mówiona cząstka ludzkiej mowy, a litera to graficzny zapis głoski. Głoska może być zapisana za pomocą kilku liter (np. ch, rz, dż).  

RadioZET.pl/onet.pl/PZ