Zamknij

Jak odzyskać usunięte lub zablokowane konto na Instagramie?

09.12.2020 16:47
Jak odzyskać usunięte lub zablokowane konto na Instagramie?
fot. pixabay.com

Usunięte konto na Instagramie - czy da się je przywrócić i odzyskać? Sprawdzamy, jakie są możliwości w sytuacji, gdy nasze konto na Instagramie zostanie zablokowane lub usunięte.

Usunięte konto na Instagramie - czy da się przywrócić i odzyskać usunięte konto? Sprawdzamy, jakie są sposoby na rozwiązanie takiej sytuacji.

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera? [FIREFOX, OPERA, SAFARI]

Jak odzyskać usunięte konto na Instagramie?

Niestety, gdy trwale usuniesz konto na Instagramie, z serwisu całkowicie zniknie: twój profil, zdjęcia, filmy, komentarze, polubienia, wiadomości i znajomości. W tej sytuacji danych nie da się już ani odzyskać, ani przywrócić. Zanim usuniemy konto na Instagramie, warto to przemyśleć i upewnić się, że nie będziemy już z niego dłużej korzystać.

Rozwiązaniem problemu może być czasowa dezaktywacja konta na Instagramie. Przywrócenie takiego konta jest proste i przede wszystkim możliwe, jeśli będziemy chcieli znów z niego korzystać. Jeśli tymczasowo wyłączymy konto na Instagramie, nasz profil, a także zdjęcia, komentarze i polubienia zostaną ukryte. Aby je przywrócić, wystarczy zalogować się ponownie.

Jeżeli nie chcemy usuwać konta, a chcemy tylko ukryć nasze dane, zdjęcia i inne informacje lub zmienić grupę osób, które mogą widzieć udostępnianą przez nas zawartość, można także ustawić swoje posty jako prywatne lub zablokować użytkowników.

Instagram - jak zobaczyć prywatne konto i zdjęcia tam publikowane?

Jak przywrócić zablokowane konto na Instagramie?

Jeżeli nasze konto w serwisie Instagram zostało zablokowane, przy próbie logowania pojawi nam się komunikat na ten temat. Konta osób, które nie przestrzegają zasad społeczności lub regulaminu, mogą zostać wyłączone bez uprzedzenia.

Instagram: zakazane hashtagi - czego lepiej nie używać?

Wiele osób, które straciło konto w ten sposób, zastanawia się, czy można i w jaki sposób przywrócić zablokowane konto na Instagramie. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest odwołanie się od tej decyzji. Aby to zrobić, należy otworzyć aplikację, wprowadzić nazwę użytkownika oraz hasło i postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlonymi na ekranie.

Jeżeli na ekranie naszego urządzenia nie pojawia się komunikat o zablokowaniu konta, prawdopodobnie na naszym koncie występują  problemy z logowaniem. Jeśli nasze konto na Instagramie zostało usunięte przez użytkownika lub przez osobę znającą hasło, przywrócenie go będzie niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest utworzenie nowego konta z tym samym adresem e-mail, który został użyty wcześniej, jednak uzyskanie takiej samej nazwy użytkownika nie będzie już możliwe.

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama z wersji roboczej lub InstaStory?

Tinder - jak usunąć konto na Tinderze trwale na komputerze i w aplikacji?

RadioZET.pl/help.instagram.com