Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak odzyskać usunięte lub zablokowane konto na Instagramie?

11.07.2018 15:29

Usunięte konto na Instagramie - czy da się je przywrócić i odzyskać? Sprawdzamy, jakie są możliwości w sytuacji, gdy nasze konto na Instagramie zostanie zablokowane lub usunięte.

Jak odzyskać usunięte lub zablokowane konto na Instagramie? fot. pixabay.com

Usunięte konto na Instagramie - czy da się przywrócić i odzyskać usunięte konto? Sprawdzamy, jakie są sposoby na rozwiązanie takiej sytuacji.

» Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera? [FIREFOX, OPERA, SAFARI]

Jak odzyskać usunięte konto na Instagramie?

Niestety, gdy trwale usuniesz konto na Instagramie, z serwisu całkowicie zniknie: twój profil, zdjęcia, filmy, komentarze, polubienia, wiadomości i znajomości. W tej sytuacji danych nie da się już ani odzyskać, ani przywrócić. Zanim usuniemy konto na Instagramie, warto to przemyśleć i upewnić się, że nie będziemy już z niego dłużej korzystać.

Rozwiązaniem problemu może być czasowa dezaktywacja konta na Instagramie. Przywrócenie takiego konta jest proste i przede wszystkim możliwe, jeśli będziemy chcieli znów z niego korzystać. Jeśli tymczasowo wyłączymy konto na Instagramie, nasz profil, a także zdjęcia, komentarze i polubienia zostaną ukryte. Aby je przywrócić, wystarczy zalogować się ponownie.

Jeżeli nie chcemy usuwać konta, a chcemy tylko ukryć nasze dane, zdjęcia i inne informacje lub zmienić grupę osób, które mogą widzieć udostępnianą przez nas zawartość, można także ustawić swoje posty jako prywatne lub zablokować użytkowników.

» Instagram - jak zobaczyć prywatne konto i zdjęcia tam publikowane?

Jak przywrócić zablokowane konto na Instagramie?

Jeżeli nasze konto w serwisie Instagram zostało zablokowane, przy próbie logowania pojawi nam się komunikat na ten temat. Konta osób, które nie przestrzegają zasad społeczności lub regulaminu, mogą zostać wyłączone bez uprzedzenia.

» Instagram: zakazane hashtagi 2018 - czego lepiej nie używać?

Wiele osób, które straciło konto w ten sposób, zastanawia się, czy można i w jaki sposób przywrócić zablokowane konto na Instagramie. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest odwołanie się od tej decyzji. Aby to zrobić, należy otworzyć aplikację, wprowadzić nazwę użytkownika oraz hasło i postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlonymi na ekranie.

Jeżeli na ekranie naszego urządzenia nie pojawia się komunikat o zablokowaniu konta, prawdopodobnie na naszym koncie występują problemy z logowaniem. Jeśli nasze konto na Instagramie zostało usunięte przez użytkownika lub przez osobę znającą hasło, przywrócenie go będzie niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest utworzenie nowego konta z tym samym adresem e-mail, który został użyty wcześniej, jednak uzyskanie takiej samej nazwy użytkownika nie będzie już możliwe.

» Jak zapisać zdjęcie z Instagrama z wersji roboczej lub InstaStory?

RadioZET.pl/help.instagram.com/KP

Oceń
Tagi