Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak się uczyć do poprawki z języka polskiego? Matura poprawkowa 2017

21.08.2017 10:25

Matura poprawkowa z języka polskiego 2017 już niedługo. Jest to jeden z przedmiotów obowiązkowych, dlatego w przypadku kiedy absolwent nie uzyska 30 procent, musi on podejść do poprawki w sierpniu. Dowiedz się, jak się uczyć, aby skutecznie poprawić egzamin maturalny z języka polskiego.

Jak uczyć się do poprawki z języka polskiego 2017? fot. pixabay.com

Poprawka z języka polskiego 2017 zbliża się wielkimi krokami. Wśród przystępujących do egzaminu z tego przedmiotu nie zdało go około 3 procent maturzystów. Jak skutecznie przygotować się do matury poprawkowej z języka polskiego, aby na pewno zdać? Przedstawiamy skuteczne metody nauki.

Matura poprawkowa z języka polskiego 2017

Skuteczną metodą nauki do poprawki z języka polskiego są korepetycje. Zaletą takiego rozwiązania jest indywidualne podejście do każdego ucznia, co pozwala na dużo łatwiejszą naukę niż w przypadku dużej grupy. U studentów jedna godzina tzw. "korków" kosztuje już od kilkunastu złotych. Sprawa wygląda inaczej w przypadku doświadczonych nauczycieli - tu cena za jedną godzinę waha się od 40 do nawet 70 zł.

Jak uczyć się do poprawki z matury?

W internecie można znaleźć bardzo dużo filmów, na których ich autorzy w prosty sposób streszczają lektury. Oglądanie ekranizacji na podstawie książek w tym przypadku również jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu przypominamy sobie treść, która w ciągu ostatnich miesięcy mogła zostać już zapomniana. Warto przejrzeć notatki z zajęć, ponieważ nauczyciele często zwracają uwagę na najważniejsze aspekty i motywy, które pojawiają się w danej pozycji książkowej. Dobrym rozwiązaniem jest także nauka z książek z opracowaniami.

W różnych miastach organizowane są również bezpłatne zajęcia dla osób, którym nie udało się zdać matury za pierwszym razem. Warto skorzystać z takiej pomocy, ponieważ najczęściej takie korepetycje są finansowane z budżetu miasta, czyli są bezpłatne dla maturzystów.

Przygotowanie do matury poprawkowej z języka polskiego

W trakcie przygotowań do matury poprawkowej warto przygotować sobie swój grafik dnia i trzymać się go. Pozwoli to na uporządkowanie informacji i łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Należy pamiętać o robieniu przerw podczas nauki, wysypiać się, a także znaleźć czas na choćby niewielką aktywność fizyczną, np. krótki spacer, który pozwoli na dotlenienie mózgu i łatwiejsze zapamiętywanie informacji.

RadioZET.pl/KP

Oceń