Zamknij

Matura poprawkowa 2018 z j. polskiego - jak uczyć się do poprawki?

Redakcja
20.08.2018 12:59
Jak uczyć się do poprawki z języka polskiego 2018?
fot. pixabay.com

Matura poprawkowa z języka polskiego 2018 odbędzie się już 21 sierpnia. Jest to jeden z przedmiotów obowiązkowych, dlatego jeśli maturzysta nie uzyska 30 procent, musi on podejść do poprawki. Podpowiadamy, jak uczyć się do poprawki, aby skutecznie powtórzyć materiał i poprawić egzamin maturalny z języka polskiego.

Poprawka z języka polskiego 2018 zbliża się wielkimi krokami. Wśród przystępujących do egzaminu z tego przedmiotu nie zdało go około 3 procent maturzystów. Jak skutecznie przygotować się do matury poprawkowej z języka polskiego, aby na pewno zdać? Przedstawiamy skuteczne metody nauki.

» Matura poprawkowa 2018: j. polski - arkusz CKE, odpowiedzi, rozwiązania

Matura poprawkowa z języka polskiego 2018

Skuteczną metodą nauki do poprawki z języka polskiego są korepetycje. Zaletą takiego rozwiązania jest indywidualne podejście do każdego ucznia, co pozwala na dużo łatwiejszą naukę niż w przypadku dużej grupy. U studentów jedna godzina tzw. "korków" kosztuje już od kilkunastu złotych. Sprawa wygląda inaczej w przypadku doświadczonych nauczycieli - tu cena za jedną godzinę waha się od 40 do nawet 80 zł.

» Matura 2018: poprawka - kiedy egzaminy poprawkowe? [TERMINY]

Jak uczyć się do poprawki z matury?

W internecie można znaleźć bardzo dużo filmów, na których ich autorzy w prosty sposób streszczają m.in. lektury lub zagadnienia, które mogą pojawić się na maturze poprawkowej 2018 z języka polskiego. Oglądanie ekranizacji lektur w tym przypadku również jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu przypominamy sobie treść, która w ciągu ostatnich miesięcy mogła zostać już zapomniana. Warto także przeglądać notatki z zajęć, ponieważ nauczyciele często zwracają uwagę na najważniejsze aspekty i motywy z danej książki. Dobrym rozwiązaniem jest także nauka z opracowań.

W różnych miastach organizowane są również bezpłatne zajęcia dla osób, którym nie udało się zdać matury za pierwszym razem. Warto skorzystać z takiej pomocy, ponieważ najczęściej takie korepetycje są finansowane z budżetu miasta, czyli są bezpłatne dla maturzystów.

» Matura poprawkowa 2018 z matematyki: jak się uczyć do poprawki?

Przygotowanie do matury poprawkowej z języka polskiego

W trakcie przygotowań do matury poprawkowej 2018 z języka polskiego warto przygotować sobie swój grafik dnia i trzymać się go aż do dnia egzaminu. Pozwoli to na uporządkowanie informacji i łatwiejsze przyswajanie wiedzy.

Należy pamiętać także o robieniu przerw podczas nauki, wysypiać się i znaleźć czas na choćby niewielką aktywność fizyczną, np. krótki spacer, który pozwoli na dotlenienie mózgu i łatwiejsze zapamiętywanie informacji.

» Wynik centylowy na maturze - co to jest?

RadioZET.pl/KP