Zamknij

Jak sprawdzić IP komputera? W sieci czy w CMD? [Poradnik]

Karolina Piotrowska
21.03.2019 10:27
Jak sprawdzić IP internetu?
fot. pixabay.com

Jak sprawdzić IP komputera cz IP routera? Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. W internecie jest opisanych wiele metod, jak sprawdzić adres IP w sieci czy na przykład w Windows 10. Zovbacz, w jaki sposób zrobić to najszybciej.

Sprawdzanie adresu IP naszego komputera nie jest trudne. Choć cała operacja wydaje się skomplikowana dla niezaawansowanych użytkowników, wystarczy tylko kilka kliknięć. Opisujemy dokładnie, jak sprawdzić IP komputera w Windows 8 za pomocą okna CMD.

Jak sprawdzić IP komputera?

W systemie MS Windows XP po wejściu w menu START należy wybrać polecenie "uruchom". Otworzy się okno, w którym należy wpisać CMD i nacisnąć ENTER na klawiaturze. Uruchomi nam się okno wiersza poleceń, gdzie wpisujemy "ipconfig" i ponownie naciskamy ENTER.

Wiersz poleceń: jak sprawdzić IP komputera w Windows 10?

Jeśli nie potrafisz w ten sposób odnaleźć wiersza poleceń, jest jeszcze jedna metoda, która działa w szczególności dla systemów Windows Vista i Windows 7, 8/8.1 i 10. Wystarczy po kliknięciu w wyszukiwarkę systemową wpisać CMD i powinno nam się pojawić okno wiersza poleceń, które trzeba uruchomić, a dalej postępować tak, jak opisaliśmy powyżej.

A jak sprawdzić adres IP routera? Po wpisaniu w okno wiersza poleceń komendy "ipconfig" oprócz adresu IP komputera wyświetli się także informacja o masce podsieci oraz bramie domyślnej, która jest jednocześnie adresem IP routera.

Jaki jest mój adres IP?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie ze stron internetowych. W takim przypadku wystarczy tylko wejść w dany adres... I to wszystko. Od razu powinien pokazać się adres IP komputera, którego używasz w tym momencie. Można również pobrać specjalistyczne aplikacje, dzięki którym odpowiedź na pytanie jaki jest mój adres IP jest prosta do sprawdzenia.

RadioZET.pl/pcworld.pl/KP