Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jak usunąć konto Google? Sposób na skasowanie konta [INSTRUKCJA]

28.01.2019 16:23

Jak usunąć konto Google? Przede wszystkim, taką decyzję należy dobrze przemyśleć, bo po wykasowaniu konta powrót do niego może być już niemożliwy. Dodatkowo, usunięcie konta Google może wiązać się z utratą danych. Podajemy sposób i instrukcję potrzebną do tego by usunąć konto Google. 

Jak usunąć konto Google? Sposób, instrukcja fot. pixabay.com

Jak usunąć konto Google? Czy da się usunąć konto Google? Pokazujemy jak usunąć konto Google. Sprawdźcie naszą instrukcję.

Usunięcie konta Google. Instrukcja

Jak usunąć konto Google? Podajemy sposób i instrukcję skasowania konta Google. Oto jak należy to zrobić według samego właściciela maila – czyli giganta informatycznego Google.

Krok 1. Sprawdź co oznacza usunięcie konta. Google informuje, że pozbycie się swojego profilu na tej stronie spowoduje, że tracimy wszystkie dane i treści zapisane na koncie, np. e-maile, pliki, kalendarze czy zdjęcia. Oprócz tego, niemożliwy będzie już dostęp do Gmaila, dysku, czy sklepu Google Play.

>> Jak usunąć konto na Facebooku? Skuteczny sposób na skasowanie danych

Dlatego Google radzi, by zanim zdecydujemy o usunięciu konta, najpierw przejrzeć dane i pobrać je na komputer/telefon. Można to zrobić po wejściu na swój profil Google, w panelu użytkownika kliknąć Dane i personalizacja, a następnie wejść w sekcję Pobierz lub usuń swoje dane.

Krok 2. Potem można przystąpić do usuwania konta Google. Jeśli mamy więcej niż jeden profil na tej stronie, usunięcie jednego nie spowoduje usunięcia pozostałych. Konto likwidujemy przez wejście na swój profil Google. Tam w panelu użytkownika po lewej stronie klikamy „Dane i personalizacja”. Następnie, w sekcji Pobierz lub usuń dane albo zaplanuj co się ma z nimi stać wybierz „Usuń usługę”. Teraz wybieramy Usuń konto Google i naciskamy Usuń konto.

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Na stronie Google zamieszczono też instrukcję usuwania konta Google z telefonów. Jest ona dostępna tutaj: Jak usunąć konto Google? Instrukcja.

RadioZET.pl/Google/PZ
 

Oceń