Zamknij

Jak zrobić screen ekranu na laptopie i na komputerze Mac?

Redakcja
08.01.2018 15:38
Jak zrobić screen na laptopie i na Macu i gdzie się on zapisuje?
fot. pixabay.com

Print screen ekranu na laptopie - jak go zrobić? Gdzie zapisuje się zrzut ekranu? Jak zrobić screena na Macu? W internecie znajduje się wiele poradników i filmów, gdzie opisane jest, jak zrobić screen, czyli zrzut ekranu na komputerze. Wciąż jednak wśród użytkowników komputerów przenośnych pojawiają się podobne pytania. Odpowiadamy, jak najłatwiej zrobić screen ekranu i jak go zapisać.

Screen na laptopie i na Macu - jak zrobić screen, czyli zrzut ekranu na komputerze? Wielu osobom sprawia to problem, a screen można wykonać na kilka sposobów na każdym komputerze. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak zrobić screena na laptopie?

W przypadku standardowych komputerów czy laptopów, zrobienie screena jest bardzo proste. Wystarczy odszukać na klawiaturze przycisk Print Screen i po prostu go wcisnąć. W przypadku niektórych laptopów czy klawiatur komputerowych może być wymagane dodatkowe przytrzymanie przycisku funkcyjnego Fn podczas wykonywania screena. Na laptopach i komputerach zrzut ekranu zapisuje się w schowku - trzeba go następnie wkleić do programu graficznego i zapisać.

Jak zrobić screena na Macu?

Podstawowa kombinacja klawiszy, którymi zrobimy screen ekranu na Macu, to Shift+Command+3. W tym momencie automatycznie uzyskamy zapis wszystkiego, co aktualnie widzimy na naszym ekranie.

mac

Jeśli chcemy, aby obraz naszego ekranu został tylko skopiowany do schowka, dodatkowo musimy przytrzymać przycisk Ctrl.

Oprócz tego mamy także możliwość zrobienia screena na Macu przy pomocy innych klawiszy. Przy użyciu Shift+Command+4 wykonamy screen wybranego fragmentu ekranu. Na ekranie pojawi się specjalny kursor, którym możemy zaznaczyć interesujący nas fragment. 

Aby wykonać screena na Macu samego okna dialogowego, należy nacisnąć kombinację Shift-Command-4, a następnie klawisz spacji. Wskaźnik przyjmie wówczas kształt aparatu. Należy przesunąć go na wybranego okno, które wyróżni się na niebiesko. Po kliknięciu na okno nasz screen zostanie zapisany.

Gdzie zapisuje się print screen na Macu? Standardowo wszystkie robione przez nas screeny zapisywane są na pulpicie w plikach *.png.

RadioZET.pl/KP