Zamknij

Jasna warstwa słoja ściętego drzewa powstaje wiosną, a ciemna..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

22.07.2020 10:00
Jasna warstwa słoja ściętego drzewa powstaje wiosną, a ciemna..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów
fot. VIPHOTO/East News

Wiek ściętego drzewa można określić, licząc jego słoje przyrostu rocznego. Jasna warstwa słoja powstaje wiosną, a ciemna..? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 20 000 złotych.

Wiek ściętego drzewa można określić, licząc jego słoje przyrostu rocznego. Jasna warstwa słoja powstaje wiosną, a ciemna..?  Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 20 000 złotych.

Jasna warstwa słoja ściętego drzewa powstaje wiosną, a ciemna..? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pytanie w "Milionerach" brzmiało:  wiek ściętego drzewa można określić, licząc jego słoje przyrostu rocznego. Jasna warstwa słoja powstaje wiosną, a ciemna..?  Uczestnik miał do wyboru  cztery warianty:

A. Zimą

B. Latem

C. Tylko w nocy

D. W czasie mrozów

Uczestnik po chwili zastanowienia zaznaczył odpowiedź B

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Jasna warstwa słoja ściętego drzewa powstaje wiosną, a ciemna..? [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to B. Uczestnik wygrał dwadzieścia tysięcy złotych. 

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/PAB