Zamknij

Jerzy Owsiak: zarobki. Ile zarabia szef WOŚP? [PENSJA]

Redakcja
13.01.2019 11:35
Jurek Owsiak: WOŚP. Zarobki
fot. Jan BIELECKI/East News

Ile zarabia szef WOŚP Jerzy Owsiak? W związku z aferą dotyczącą zarobków szefa NBP Adama Glapińskiego oraz jego asystentek, wysokość swoich poborów postanowił podać też szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak. Ile zarabia Jurek Owsiak? Czy dostaje pensję za organizowanie WOŚP?

Ile zarabia szef WOŚP, Jerzy Owsiak? W związku z aferą dotyczącą zarobków prezesa NBP, Adama Glapińskiego, wysokość swoich poborów postanowił podać też szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak. Ile zarabia Jurek Owsiak?

Zarobki szefa WOŚP. Ile zarabia Jerzy Owsiak? Pensja

Jaką pensję ma szef WOŚP? Na to pytanie odpowiedział sam Jerzy Owsiak, publikując post na Facebooku, w którym tłumaczy się z wysokości swoich zarobków. - Jestem prezesem zarządu spółki Złoty Melon należącej do fundacji WOŚP i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł – zdradził szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ile Jurek Owsiak zarabia na WOŚP?

Jerzy Owsiak dodał też, że jako prezes Fundacji WOŚP nigdy nie zarobił na Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szef WOŚP otrzymuje pensję tylko z fundacji Żłoty Melon, która m.in. zajmuje się sprzedażą gadżetów z logo WOŚP. Są one co roku wystawiane podczas festiwalu Woodstock (obecnie: Pol’and’Rock Festival) w Kostrzynie nad Odrą.

Zobacz także

RadioZET.pl/PZ