Zamknij

Justyna Pochanke: kim jest dziennikarka TVN? [WIEK, MĄŻ, CÓRKA, RODZINA]

Paweł Żurek
24.04.2020 16:50
Justyna Pochanke: kim jest dziennikarka TVN? [WIEK, MĄŻ, CÓRKA, RODZINA]
fot. screen fakty.tvn24.pl/

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce i "twarzą" Faktów TVN. Mowa o Justynie Pochanke, prowadzącej najpopularniejszy w Polsce program informacyjny. W tym artykule sprawdzamy, co wiadomo o dziennikarce.

Justyna Pochanke: biografia. Kim jest dziennikarka TVN? [TVN 24, TVN Fakty]

Justyna Pochanke uczyła się w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Zanim rozpoczęła studia na wydziale dziennikarstwa UW, debiutowała w telewizji jako prowadząca dziecięcego programu "5-10-15" w TVP1. Pracowała w Radio ZET, gdzie była prezenterką i wydawcą porannych wiadomości, a także prowadziła program "Nie do zobaczenia".

Po odejściu z radia rozpoczęła pracę w TVN24 dla której relacjonowała m.in. sytuację po zamachu na World Trade Center i Pentagon. W TVN prowadziła na przemian z Marcinem Pawłowskim i Piotrem Marciniakiem "Fakty wieczorne", a od września 2004 roku prowadzi główne wydanie "Faktów" TVN i "Faktów po Faktach" TVN24.

Pochanke współpracowała też z tygodnikiem Ozon i miesięcznikiem Sukces.

Justyna Pochanke jest laureatką nagrody "Dziennikarz Roku" (2005) przyznawanego przez miesięcznik "Press". Dziennikarkę nagrodzono też sześcioma Wiktorami, m.in. w kategorii osobowość telewizyjna, najlepszy prezenter lub spiker TV, najlepszy komentator lub publicysta, oraz dwoma Telekamerami w kategorii informacje.

Piotr Marciniak - kim jest dziennikarz? [WIEK, KARIERA, ŻONA, DZIECI]

Ile lat ma Justyna Pochanke? [DATA URODZENIA]

Justyna Pochanke ma 48 lat. Urodziła się 25 stycznia 1972 roku.

Justyna Pochanke prywatnie. Kim jest mąż dziennikarki TVN? [DZIECI, RODZICE, RODZINA]

Od 2004 Justyna Pochanke jest żoną Adama Pieczyńskiego, byłego dyrektora programowego TVN24. Wcześniej była związana z Wojciechem Ryncarzem.
Pochanke ma córkę, Zuzannę. Rodzicami dziennikarki TVN są Renata i Andrzej Pochanke.

RadioZET.pl/TVN/PAK