Zamknij

Kalkulator maturalny 2019 - co to jest i czy naprawdę działa?

Karolina Piotrowska
09.05.2019 09:09
Kalkulator maturalny 2019 - co to jest i czy naprawdę działa?
fot. pixabay.com

Co to jest kalkulator maturalny 2019 i jak działa? Maturzyści przed egzaminem szukają w internecie informacji, które mogłyby im pomóc w zdaniu egzaminów. Często z tego powodu trafiają na wprowadzające w błąd strony lub znajdują całkowicie nieprawdziwe informacje czy przecieki. Na forach internetowych również nie brakuje osób, które publikują swoje "pewniaki maturalne". Często pojawiają się tam też strony, które mają przewidzieć maturzystom pytania z ustnych egzaminów. Czy to wszystko jednak ma szansę sprawdzić się podczas majowych matur?

Kalkulator maturalny 2019 - jak działa i co to jest? Maturzyści korzystają z wielu różnych metod przygotowania do matury, a często na kilka dni przed egzaminem szukają w internecie wszelkiego rodzaju przecieków lub stron, na których mogą znaleźć przydatne informacje. Na forach bardzo często pojawia się także kalkulator maturalny 2019. Co to jest i jak działa? Sprawdzamy informacje.

Kalkulator maturalny - matura ustna 2019: co to jest?

Matura ustna 2019 i kalkulator maturalny to tematy, o których zaczyna już dyskutować wielu maturzystów. Od kilku lat w szkołach obowiązuje nowa forma przeprowadzenia tego egzaminu maturalnego, która wywołuje dużo stresu wśród uczniów. Maturzyści nie przygotowują już prezentacji ustnej na wybrany przez siebie temat, którą następnie musieli zaprezentować przed komisją i odpowiedzieć na zadane pytania.

W tym momencie matura ustna 2019 ma sprawdzać umiejętność tworzenia wypowiedzi na określony temat, inspirowanej tekstem kultury. Maturzysta losuje nieznane mu wcześniej pytanie wraz z tekstem kultury. Następnie ma on 15 minut na przygotowanie się, a następnie musi wygłosić wypowiedź na około 10 minut. Kolejną częścią egzaminu ustnego jest rozmowa związana z wypowiedzią maturzysty z zespołem przedmiotowym, która trwa około 5 minut.

Kalkulator maturalny 2019 ma pomagać maturzystom w sprawdzeniu, jakie pytanie otrzymają oni podczas egzaminu. Za pomocą kalkulatora maturalnego do matury ustnej 2019 można wyliczyć prawdopodobieństwo otrzymania konkretnego pytania na ustnym egzaminie.

Matury 2019 - TERMINY: kiedy odbędą się matury ustne, a kiedy pisemne? [DATA, TERMINARZ]

Jak działa kalkulator maturalny?

Na stronie wystarczy podać godzinę jego rozpoczęcia i numer, pod który maturzysta figuruje na liście. Kalkulator maturalny 2019 po wpisaniu odpowiednich danych pokaże nam, jakie pytania prawdopodobnie dostaniemy na maturze ustnej w dniu naszego egzaminu. Wielu maturzystów wypowiada się na forach internetowych, że u nich pytanie się potwierdziło, choć nie było dokładnie tak samo sformułowane lub odnosiło się do innego tekstu kultury. Zachęcamy do patrzenia z przymrużeniem oka na wszelkiego rodzaju przecieki maturalne w internecie i strony internetowe typu kalkulator maturalny 2019. Aby uniknąć przykrej niespodzianki na egzaminie czy na maturze ustnej 2019 z języka polskiego najlepiej systematycznie się uczyć i solidnie przygotowywać do egzaminu. Jeśli uczeń stresuje się przed maturą, najlepiej skupić się na powtórzeniu najważniejszych informacji zamiast liczyć na przewidywania na forach internetowych.

Arkusze egzaminów maturalnych i pytania egzaminacyjne są tajne do momentu przystąpienia do matury przez wszystkich uczniów w Polsce, dlatego nie ma możliwości, aby do sieci wyciekły jakiekolwiek informacje na ten temat. Tego typu strony, jak na przykład kalkulator maturalny 2019 najlepiej potraktować tylko jako dodatkową formę przygotowania do matury. Do przewidywań uczniów i tego typu stron należy podchodzić z dystansem. Zamiast przewidywać, lepiej dobrze przerobić cały materiał.

Przyszli maturzyści korzystają także z różnych grup na Facebooku, gdzie wymieniają się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami przed maturą ustną i pisemną w maju 2019. Konsultują tam odpowiedzi do pytań maturalnych lub sposoby rozwiązywania zadań.

RadioZET.pl/KP