Zamknij

Karta Dużej Rodziny: aplikacja, zniżki, wniosek, ważne informacje

Redakcja
10.01.2019 15:28
Karta Dużej Rodziny: aplikacja, zniżki, wniosek. Co warto wiedzieć?
fot. EAST NEWS / MAREK LASYK/REPORTER

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Dzięki niej można korzystać z wielu przywilejów i specjalnych ofert, które obowiązują tylko dla posiadaczy karty. Dodatkowo od 1 stycznia 2018 roku karta dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej i elektronicznej. Sprawdzamy szczegółowe informacje o programie oraz jak wypełnić wniosek o wydanie karty, jak zainstalować nową aplikację i gdzie obowiązują zniżki.

Karta Dużej Rodziny: aplikacja - jak ją zainstalować? Gdzie obowiązują zniżki? Jak wypełnić wniosek o KDR 2018? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat programu dla rodzin wielodzietnych oraz jakie przywileje uzyskują dzięki Karcie Dużej Rodziny.

» Karta Dużej Rodziny 2019: WNIOSEK - dla kogo, gdzie i jak go złożyć? «

Karta Dużej Rodziny - WNIOSEK: jak wypełnić?

Wniosek o Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Przykładowy wzór wniosku o wydanie Karty Dużej Rodziny można pobrać poniżej:

KARTA DUŻEJ RODZINY - WNIOSEK [PDF]

Wzór wniosku zawiera dwie strony do wypełnienia danych członka rodziny wielodzietnej (nr 3 i 4) - strony te należy powielić w zależności od liczby członków rodziny, których dotyczy dany wniosek. Szczegółową instrukcję i wskazówki, jak wypełnić wniosek o Kartę Dużej Rodziny można znaleźć do pobrania 

po kliknięciu na ten link

. Wniosek, w imieniu rodziny, może złożyć każdy pełnoletni jej członek.

Zagłosuj

Czy korzystasz z Karty Dużej Rodziny?

Liczba głosów:

Karta Dużej Rodziny przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:

  • w wieku do ukończenia 18 roku życia
  • w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej
  • bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności

Ważne jest, aby w chwili składania wniosku rodzina spełniała powyższe warunki. Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie każdej osobie zgłoszonej we wniosku.

Karta Dużej Rodziny: aplikacja, zniżki, wniosek, ważne informacje
fot. rodzina.gov.pl

Karta Dużej Rodziny - ZNIŻKI: gdzie obowiązują?

Miejsca, w których przysługują zniżki na Kartę Dużej Rodziny oznaczone są specjalnym znakiem "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Aby skorzystać ze zniżki należy w kasie okazać kartę lub na stronie internetowej partnera Karty Dużej Rodziny (np. sklepu internetowego) podać wymagane dane z Karty Dużej Rodziny. Każdy posiadacz karty może korzystać z niej w dowolnym czasie - nie trzeba być całą rodziną w jednym miejscu.

» Karta Dużej Rodziny 2019 - zniżki i ulgi dla posiadaczy Karty [LISTA] «

Dzięki Karcie Dużej Rodziny osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe - rodzice lub małżonkowie rodziców 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na miesięczne; zniżek w opłatach paszportowych - 75% w przypadku dzieci i 50% w przypadku rodziców i małżonków rodziców oraz darmowych wstępów do parków narodowych.

Gdzie można korzystać z Karty Dużej Rodziny?

Na oficjalnej stronie internetowej

znajduje się mapka, dzięki której możemy wyszukać miejsca w interesującej nas okolicy.

APLIKACJA - Karta Dużej Rodziny: jak zainstalować i korzystać?

Od 1 stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej (plastikowej) i elektronicznej (na urządzeniach mobilnych). Po złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu na nasz adres e-mail zostanie przesłany numer naszej karty, a na numer telefonu podany we wniosku otrzymamy jednorazowe hasło. Dane te są wymagane przy logowaniu w aplikacji. W kolejnym kroku aplikacja poprosi o zmianę hasła na własne.

Karta Dużej Rodziny w aplikacji jest dostępna po zalogowaniu i wybraniu ikony lub zdjęcia osoby, której kartę chcemy wyświetlić.

Karta Dużej Rodziny: aplikacja, zniżki, wniosek, ważne informacje
fot. rodzina.gov.pl

Więcej informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie internetowej 

rodzina.gov.pl

RadioZET.pl/rodzina.gov.pl/KP