Zamknij

Dzień Nauczyciela 2017: kiedy wypada i czy jest wolne od szkoły?

Redakcja
10.10.2017 13:25
Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2017? Dzień Edukacji Narodowej
fot. Pixabay.com

Dzień Nauczyciela 2017: kiedy wypada święto nauczycieli? Jest to wyjątkowy moment, kiedy uczniowie i rodzice mogą docenić pracę pedagogów. Święto obchodzone jest co roku przez około 650 tysięcy nauczycieli i wychowawców. Sprawdzamy dokładną datę Dnia Nauczyciela, czyli Dnia Edukacji Narodowej 2017.

Dzień Nauczyciela 2017 - kiedy wypada i czy jest to dzień wolny od szkoły? Te pytania stawiają sobie co roku uczniowie, dlatego śpieszymy z odpowiedziami i sprawdzamy, kiedy wypada święto oświaty, czyli Dzień Edukacji Narodowej. Czy tego dnia są lekcje w szkołach?

Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2017?

Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela, a jego data jest stała. Jak co roku, tak i w 2017 Dzień Nauczyciela wypada 14 października.

Zobacz także

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. Jednak uczniów najbardziej interesuje to, czy 14 października jest wolne od zajęć lekcyjnych.

Dzień Nauczyciela 2017 - wolne czy do szkoły?

Nie mamy dobrej wiadomości dla uczniów - Dzień Edukacji Narodowej i jednocześnie Dzień Nauczyciela nie jest dniem wolnym od szkoły i pracy. Co więcej, 14 października w tym roku wypada w sobotę, dlatego nie ma co liczyć na dodatkowy dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Istnieje jednak szansa, że obchody święta zostaną przesunięte - np. na piątek 13 października lub poniedziałek 16 października - i właśnie wtedy w szkołach będą odbywały się apele i uroczystości związane z obchodami Dnia Nauczyciela, dlatego lekcje mogą być skrócone.

Zobacz także

Najbliższe dni wolne dla uczniów wypadają dopiero na początku listopada ze względu na Święto Zmarłych. Oznacza to, że uczniowie będą musieli ciężko pracować we wrześniu i październiku, ponieważ w tych miesiącach nie ma żadnych świąt ustawowo wolnych od pracy.

RadioZET.pl/KP