Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kiedy jest obrona pracy licencjackiej i magisterskiej? [TERMINARZ]

31.05.2019 09:54

Termin obrony pracy magisterskiej i licencjackiej wyznaczany jest przez uczelnię na wniosek studenta. Kiedy można złożyć taki dokument i na kiedy zostanie wyznaczony termin obrony pracy dyplomowej? Sprawdzamy, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc otrzymać dyplom ukończenia studiów z tytułem zawodowym.

Obrona pracy magisterskiej, licencjackiej - kiedy jest? [TERMINY] fot. pixabay.com

Obrona pracy magisterskiej i licencjackiej - TERMINY wyznaczane są przez uczelnię biorąc pod uwagę dostępność komisji, promotora, a także kiedy został złożony wniosek o wyznaczenie terminu. Te wszystkie czynniki mają wpływ na to, kiedy jest obrona pracy dyplomowej na danej uczelni. Sprawdzamy, w jakich miesiącach można składać odpowiednie dokumenty i kiedy można spodziewać się wyznaczenia terminu obrony.

Kiedy jest obrona pracy magisterskiej?

Szczegółowy harmonogram obron pracy magisterskiej oraz warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc przystąpić do obrony, znajdują się na oficjalnych stronach poszczególnych uczelni. Ogólne wytyczne i terminy obrony pracy magisterskiej są jednak najczęściej wspólne. Najważniejsze jest to, aby uzyskać absolutorium, czyli zdać wszystkie egzaminy i dokonać zaliczeń wymaganych programem studiów. Wtedy po złożeniu pracy dyplomowej i wniosku o wyznaczenie terminu obrony pracy magisterskiej, student musi czekać na odpowiedź.

Termin obrony pracy magisterskiej wypada najczęściej niedługo po zakończeniu sesji. Oznacza to, że obrony najczęściej odbywają się w czerwcu, lipcu, a rzadziej w pierwszej połowie sierpnia.

Zakończenie roku szkolnego 2019 - kiedy dla uczniów, a kiedy dla maturzystów? [DATA]

Obrona pracy licencjackiej - TERMINY

Jeśli chodzi o terminy obrony pracy licencjackiej, sytuacja wygląda podobnie. Po zaliczeniu wszystkich egzaminów, złożeniu pracy z podpisem promotora i po złożeniu wniosku o wyznaczenie terminu obrony pracy licencjackiej, a także pozostałych wymaganych dokumentów, student otrzymuje odpowiedź i wyznaczony termin obrony licencjackiej. Terminy nie różnią się od tych na studiach magisterskich - najczęściej obrony odbywają się w czerwcu, lipcu, a rzadziej w sierpniu.

Terminy obrony pracy inżynierskiej różnią się ze względu na inny czas trwania studiów. Zazwyczaj studia inżynierskie trwają 3,5 roku (czyli 7 semestrów), a ostatnia sesja wypada na przełomie stycznia i lutego. Tu również sytuacja zależy od uczelni i danego kierunku studiów, jednak najczęściej termin obrony pracy inżynierskiej wyznaczany jest na drugą połowę stycznia, w lutym, a rzadziej w pierwszej połowie marca. Można także złożyć wniosek o przesunięcie terminu obrony pracy inżynierskiej - wówczas termin zostaje wyznaczony na maj lub czerwiec.

Jak zrobić screen ekranu na laptopie i na komputerze Mac?

Jeśli chodzi o wrześniowy termin obrony pracy dyplomowej, to wszystko zależy od indywidualnej sytuacji studenta. Jeśli chcemy przesunąć datę obrony, również musimy złożyć odpowiednie podanie w dziekanacie z uzasadnieniem naszej prośby. Wtedy obrona może zostać przesunięta na wrzesień, październik, a rzadziej na listopad lub grudzień.

Informacji o terminach oraz spisu wymaganych dokumentów należy szukać na oficjalnej stronie lub w sekretariacie danej uczelni, ponieważ harmonogram ustalany jest indywidualnie dla każdego kierunku studiów.

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi