Zamknij

Powrót do szkoły: kiedy zakończą się lekcje zdalne i uczniowie wrócą do szkół? [2021]

04.01.2021 17:00
Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Kiedy zakończą się lekcje zdalne i uczniowie wrócą do szkół? [2020]
fot. Anna Golaszewska/East News

Kiedy powrót do szkoły? Minister zdrowia na konferencji poinformował, że część uczniów wróci do nauki stacjonarnej od 18 stycznia. Sprawdzamy, kto będzie dalej uczył się zdalnie, a kto będzie mógł znów pójść do szkoły.

Powrót do szkoły: kiedy uczniowie wrócą do szkół? [DATA]

Kiedy powrót do szkół? Data została podana podczas konferencji prasowej Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka. Obaj ministrowie odpowiedzielu na pytania mediów 11 stycznia o godz. 17. 

Uczniowie z klas 1-3 wrócą do szkół 18 stycznia. Pozostali będą dalej uczyli się zdalnie przynajmniej do 31 stycznia.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od 23 grudnia ub.r. do 3 stycznia uczniowie mieli przerwę świąteczną. Od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całym kraju. 

Narodowa kwarantanna: kiedy zostanie wprowadzona? Od ilu zakażeń obowiązuje? [ZASADY]

Powrót do szkoły: kiedy zakończą się lekcje zdalne? [DATA]

Powrót uczniów do szkoły. Na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski zapowiedział, że wszystkie obostrzenia obowiązujące do tej pory zostaną utrzymane. Wyjątkiem będą klasy 1-3, które wracają do stacjonarnej nauki w szkołach. 

Lekcje zdalne: kiedy są wprowadzane? Ile trwa nauka zdalna i hybrydowa?

Powrót do szkół 2020: wytyczne

Do szkół w dalszym ciągu będą mogli uczęszczać

  • dzieci i uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (na część zajęć, za zgodą rodziców)
  • dzieci i uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (na część zajęć, za zgodą rodziców)

Dodatkowo, w szkołach podstawowych specjalnych i ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, a także w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej zajęcia mogą być prowadzone na miejscu, jeśli tak zdecyduje dyrektor.

Otwarte pozostaną też:

  • szkoły podstawowe specjalne i szkoły ponadpodstawowe specjalne funkcjonujące w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
  • oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.
  • internaty

RadioZET.pl/PAP/TVP Info/PAB