Zamknij

Kiedy koniec zdalnego nauczania? Kiedy zakończą się lekcje zdalne? [2021, DATA, TERMIN]

11.01.2021 16:48
Kiedy koniec zdalnego nauczania? Kiedy zakończą się lekcje zdalne? [2021, DATA, TERMIN]
fot. Anna Golaszewska/East News

Kiedy koniec zdalnego nauczania? Uczniowie już od kilku miesięcy uczestniczą w lekcjach przez Internet. Według rządowego rozporządzenia zdalne nauczanie miało zakończyć się 3 stycznia, czyli tuż przed feriami zimowymi. Sprawdzamy, czy i kiedy uczniowie wrócą do szkoły.

Kiedy koniec zdalnego nauczania? [DATA, TERMIN]

Kiedy koniec zdalnego nauczania? Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od 23 grudnia ub.r. do 3 stycznia uczniowie mieli przerwę świąteczną. Od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całym kraju. Na poniedziałkowej konferencji prasowej najprawdopodobniej dowiemy się, czy uczniowie po zakończonych feriach będą kontynuowali naukę zdalną.

Powrót szkoły: kiedy zakończą się lekcje zdalne i uczniowie wrócą do szkół? [2021]

Kiedy koniec zdalnego nauczania? 

Sprawę zdalnego nauczania poruszył minister zdrowia na posiedzeniu senackiej Komisji Zdrowia.  Po spotkaniu Adam Niedzielski zdradził dziennikarzom, że rozważane są dwie opcje, jeśli chodzi o decyzję w sprawie powrotu uczniów klas 1-3 do szkół. Pierwsza to - jak mówił - przedłużenie aktualnych obostrzeń z uruchomieniem szkół w trybie nauki zdalnej.

- Druga opcja, która pojawiła się w piątek na posiedzeniu Rady (Medycznej) dotyczy ewentualnego uruchomienia nauki w klasach 1-3, ale tylko w tych regionach, które w tej chwili wydają się najmniej obciążone dolegliwością pandemii - takie dwa województwa w tej chwili to jest województwo małopolskie i świętokrzyskie - powiedział Niedzielski.

Szef resortu [odkreślił, że decyzja ws. szkół będzie opierać się nie tylko na dziennej liczbie nowych zakażeń w Polsce. - Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła, bo trudno myśleć, że będziemy zieloną wyspą, w sytuacji, kiedy wszędzie dookoła - w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii szczególnie dzieją się rzeczy, które wskazują już na uruchomienie trzeciej fali - zaznaczył minister zdrowia.

Koniec zdalnego nauczania: 2021

Póki co, nie wiemy jeszcze kiedy zdalne nauczanie zakończy się w szkołach ponadgimnazjalnych czy uniwersytetach.

RadioZET.pl/PAP/PAB