Zamknij

Kiedy zmienić opony na zimowe 2017/18? [PRZEPISY, DATY, INFORMACJE]

Redakcja
30.10.2017 13:49
Kiedy zmienić opony na zimowe 2017/18? [PRZEPISY, USTAWA, DATY, INFORMACJE]
fot. pixabay.com

Zmiana opon na zimowe jest obowiązkowa w wielu państwach w Europie. Czy w Polsce też trzeba to zrobić? Jeśli tak, to kiedy zmienić opony na zimowe w 2017 roku? Sprawdzamy odpowiedzi na pytania, które najbardziej nurtują kierowców przed nadchodzącą zimą.

Zmiana opon na zimowe 2017/2018 - kiedy to zrobić? Czy jest obowiązek wymiany opon na zimowe? Sprawdzamy przepisy drogowe, obowiązek zmiany opon w Polsce i inne informacje, które będą przydatne dla kierowców przed zbliżającą się zimą.

Kiedy zmienić opony na zimowe w 2017? [PRZEPISY, DATY]

W Polsce nie ma ustawowego obowiązku wymiany opon na zimowe. Natomiast w innych państwach w Europie takie wymogi są stosowane. Wśród państw, gdzie obowiązuje takie prawo są na przykład Austria, Słowacja czy Czechy. W większości państw nakaz używania opon zimowych obowiązuje mniej więcej od listopada do marca. W takim razie kiedy zmienić opony na zimowe w Polsce? Wszystko zależy głównie od temperatury i warunków pogodowych. Najlepiej pomyśleć o wymianie opon, gdy temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej 7 stopni Celsjusza przez kilka dni pod rząd.

Gdzie wymienić opony na zimowe? Polecane warsztaty w Twoim mieście znajdziesz pod tym adresem: https://dobrymechanik.pl/uslugi/wymiana-opon/. Wypełnij formularz, a DobryMechanik umówi Cię na wizytę. Dodatkowo otrzymasz przypomnienie SMS dzień przed umówioną wizytą.

Zagłosuj

Czy zmieniasz opony na zimowe, gdy pogarszają się warunki na drodze?

Liczba głosów:

Zmiana opon na zimowe 2017/18 - ustawa, informacje

W ustawie została za to określona minimalna wysokość bieżnika w oponach i wynosi ona 1,6 mm. Jednak dla naszego bezpieczeństwa minimalna wysokość bieżnika powinna wynosić 4 milimetrów. Jeśli chodzi o cenniki wymiany opon na zimowe, są one bardzo zróżnicowane. Najczęściej koszt wymiany kompletu opon wynosi od 50 do 100 zł.

Wymiana opon na zimowe przystosowane do śniegu i niższych temperatur zapewnia kierowcom dużo lepszą przyczepność w trudnych warunkach pogodowych. Choć Polska jest jednym z niewielu krajów Europy, w których nadal nie ma obowiązku wymiany opon, warto to zrobić, gdy warunki pogodowe zaczynają się pogarszać.

RadioZET.pl/KP

Materiał partnera