Zamknij

Kim jest Jarosław Królewski, biznesmen, który chce uratować Wisłę Kraków? Synerise, AGH, wiek, Twitter

Redakcja
11.02.2019 11:00
Kim jest Jarosław Królewski?
fot. Marek Lasyk/REPORTER

Kim jest Jarosław Królewski, biznesmen i właściciel firmy Sinerise, który zdecydował się przeznaczyć własne pieniądze na ratowanie pogrążonej w długach Wisły Kraków? O 33-letnim przedsiębiorcy głośno zrobiło się zwłaszcza po ostatnim programie Stan Futbolu w TVP Sport, w którym zdradził dlaczego postanowił ratować upadający klub z Krakowa. Kim jest Jarosław Królewski, prezes zarządu Synerise? Twitter, firma, AGH, wiek

Kim jest Jarosław Królewski, prezes Synerise? Jarosław Królewski: twiter, firma, majątek, AGH, wiek, Wisła Kraków. Odpowiadamy na pytanie kim jest Jarosław Królewski, który przeznaczył ponad milion złotych na ratowanie  Wisły Kraków.

Kim jest Jarosław Królewski? AGH 

Jarosław Królewski jest absolwentem m.in. wydziału humanistycznego Akademii Górniczo- Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Ukończył tam studia inżynierskie i socjologiczne. Jest także absolwentem m.in. Wydziału Humanistycznego AGH. Na Akademii Górniczo - Hutniczej współtworzył wielokrotnie nagradzane kierunki studiów: Informatykę Społeczną, E-Gospodarka czy Digital Marketing. Królewski jest poza tym mentorem sieci Polskiego Funduszu Rozwoju.

Firma Jarosława Królewskiego. Synerise

Jarosław Królewski jest prezesem zarządu i współtwórcą Synerise S.A., firmy zajmującej się sztuczną inteligencją i big data (szukaniem, pobieraniem, gromadzeniem i przetwarzaniem dostępnych danych, najczęściej w dużej ilości). Firma Jarosława Królewskiego jest uznawana za jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie. Jej wartość, szacowana na 75 milionów dolarów, nieustannie rośnie.

Jarosław Królewski za swoją pracę został nagrodzony na wielu prestiżowych konkursach: otrzymał m.in. tytuł partnera roku 2017, 2018 Microsoft, tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorców technologicznych na świecie wg Ernst and Young. Był też laureatem plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie.

Czytaj też: Błaszczykowski udzieli pożyczki Wiśle Kraków. Duża kwota

 Jarosław Królewski i Wisła Kraków

Dlaczego Jarosław Królewski wsparł Wisłę Kraków? Zanim szef Synerise zaangażował się w pomoc krakowskiemu klubowi, znał się już z Jakubem Błaszczykowskim, Piłkarz był jednym z klientów przedsiębiorcy. Legendarny polski pomocnik to nie jedyny sportowiec, którego zna Jarosław Królewski. Jego misję uratowania Wisły wspierał m.in. piłkarz Getafe Mathieu Flamini, czy Robert Lewandowski.

W akcję ratowania Wisły Kraków Jarosław Królewski zaangażował się jednak przez Rafała Wisłockiego, obecnego prezesa klubu, z którym razem uczył się w liceum i grał w Górniku Gorlice.

Królewski razem z Jakubem Błaszczykowskim i Tomaszem Jażdżyńskim wsparli Wisłę na łączną kwotę 4 milionów złotych. Klub w ten sposób mógł spłacić zaległości wobec zawodników. Łączne zadłużenie Wisły sięga 40 milionów złotych. Królewski był też pomysłodawcą emisji akcji Wisły Kraków w ramach tzw. equity crowdfunding. W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia sprzedaży, klub zarobił na udziałach 4 miliony zł, a wszystkie akcje zostały sprzedane.

Akcje Wisły Kraków: gdzie i jak kupić? Ile kosztują? Do kiedy trwa sprzedaż?

Jarosław Królewski: twitter, wiek

Jarosław Królewski ma 33 lata. Biznesmen regularnie publikuje na twitterze. Pisze zarówno o swojej firmie – Synerise, innych działaniach biznesowych, jak i także o Wiśle Kraków.

RadioZET.pl/AGH/Forbes/sportowefakty.pl/PZ