Zamknij

Łukasz Rzepecki - kim jest poseł PiS przeciwny opłacie paliwowej?

Redakcja
12.07.2017 15:52
Kim jest Łukasz Rzepecki? Poseł PiS
fot. Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Kim jest Łukasz Rzepecki z PiS, który sprzeciwił się wprowadzeniu podwyżek cen paliwa? Po jego wystąpieniu w Sejmie 12.07. zawrzało. Poseł skrytykował propozycję swojej partii.

Kim jest Łukasz Rzepecki? Poseł PiS jest najmłodszym posłem w obecnej kadencji. Na posiedzeniu sejmowym w środę 12.07. wywołał prawdziwy szok na sali: sprzeciwił się proponowanej przez jego partię opłacie paliwowej. Sprawdziliśmy informacje na temat najmłodszego posła w Sejmie od 2015 roku.

Kim jest Łukasz Rzepecki?

Łukasz Adrian Rzepecki ma dopiero 24 lata i jest posłem na Sejm VIII kadencji. W wieku 18 lat wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS kandydował do Sejmu w okręgu sieradzkim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 9229 głosów i będąc najmłodszą osobą spośród wybranych w tych wyborach. Oprócz tego jest także członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości i członkiem komisji ds. Unii Europejskiej, komisji kultury fizycznej sportu i turystyki.

Z informacji, które jakiś czas temu ujawnił sam poseł Łukasz Rzepecki, wiemy, że pasjonuje go pływanie - jest ratownikiem, żeglarzem i sternikiem. Jego matka pracuje na poczcie, a ojciec na basenie. Sam o sobie mówił na początku kadencji w Sejmie, że jest typowym studentem. Początki w Sejmie nie były łatwe, bo - jak mówił - schody są tam śliskie, a internauci nie wierzyli w niego, pisząc, że ma mleko pod nosem. Rzepecki mówił jednak, że przyjmuje każdą krytykę.

Co ciekawe, na początku politycznej kariery Rzepeckiego wypowiedziała się o nim Krystyna Pawłowicz. Zapytana o to, czy 23 lata to dobry wiek, by być już w polityce, odpowiedziała, że nie. "Mi się wydaje, że potrzeba więcej doświadczenia życiowego i trochę większą wiedzę. Samą młodością to można przy głosowaniach i na demonstracjach" - komentowała.

Poseł PiS Łukasz Rzepecki przeciwko ustawie o podwyższeniu opłaty paliwowej

W trakcie swojego wystąpienia w Sejmie 12.07. Łukasz Rzepecki powiedział, że "ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska". Apelował on do posłów swojej partii, aby wycofali podpisy pod projektem ustawy o podwyższeniu opaty paliwowej.

"Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen: począwszy od paliwa skończywszy na żywności, na usługach transportowych". Dodał również: "Nie możemy być jak Platforma Obywatelska w czasie kampanii, która mówiła jedno, a robiła co innego [...] My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków" - mówił w zaskakującym przemówieniu.

"Ja w pierwszym czytaniu będę za odrzuceniem tej ustawy" - podsumował.

Łukasz Rzepecki - wideo z wystąpienia 12.07.

RadioZET.pl/KP