Zamknij

Komisja wojskowa: co zabrać? Co jest potrzebne? Czy trzeba mieć zdjęcie?

Paweł Żurek
03.02.2020 16:00
Komisja wojskowa: co zabrać? Co jest potrzebne? Czy trzeba mieć zdjęcie?
fot. Lukasz Szelemej/East News

Komisje wojskowe w całym kraju rozpoczną „obradowanie” już na początku lutego. Każdy z kandydatów do służby, który ma przejść badania, jest też zobowiązany wziąć ze sobą ważne dokumenty. W tym miejscu sprawdzamy co musi zabrać ze sobą każdy, kto idzie na komisję, co jest potrzebne w trakcie kwalifikacje, a także które dokumenty nie są wymagane, ale i tak warto je mieć.

Z tego artykułu dowiecie się:

  • Co zabrać na komisję wojskową 2020?  Czy trzeba mieć zdjęcie?
  • Co wziąć na kwalifikację? Co jest potrzebne w trakcie komisji?
  • Co warto mieć przy sobie w trakcie badań na komisji wojskowej?

Komisja wojskowa: co zabrać? 

Jak czytamy na stronie MSWiA ( LINK) - osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane przed komisję wojskową (oficjalnie: kwalifikację wojskową) muszą zabrać ze sobą:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
  • posiadaną dokumentację medyczną,
  • aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy),
  • dokumenty potwierdzające wykształcenie lub posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Dokładne informacje o tym, kiedy w konkretnych miastach i gminach odbędzie się kwalifikacja wojskowa, poznamy 16 stycznia. Wtedy, na szkołach i urzędach zostaną wywieszone ogłoszenia, na których powiatowe komisje poinformują o dacie i miejscu poboru.

Kwalifikacja wojskowa: co wyklucza ze służby w wojsku?

Komisja wojskowa: czy trzeba mieć zdjęcie?

Jak mogliśmy przeczytać w powyższym komunikacie MSWiA, na komisję wojskową każdy z kandydatów MUSI wziąć aktualne zdjęcie o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy). Fotografia o tych rozmiarach jest używana m.in. przy wyrabianiu dowodów osobistych.

Komisja wojskowa: co warto mieć przy sobie? Co wziąć na kwalifikację? Co będzie potrzebne na komisji?

W trakcie komisji wojskowej każdy z kandydatów będzie musiał przejść cykl badań (więcej o nich przeczytacie w linku poniżej), a także odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu naszego zdrowia. Jeśli cierpimy na którąkolwiek z chorób przewlekłych (nadciśnienie tętnicze, przewlekła choroba wieńcowa, nowotwór, przewlekłe choroby układu oddechowego, cukrzyca) należy zabrać ze sobą dokumentację, która potwierdzi diagnozi i/lub przebieg leczenia. 

Więcej informacji o kwalifikacji wojskowej:

Zagłosuj

Uważasz, że kwalifikacja wojskowa jest potrzebna?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PZ