Zamknij

Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zamknięte w weekendy - od kiedy do kiedy?

Redakcja
11.07.2018 16:30
Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat: od kiedy do kiedy będą zamknięte?
fot. ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Trakt Królewski w Warszawie zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w weekendy na odcinku rondo de Gaulle'a - Senatorska. Będzie się to wiązało z pewnymi utrudnieniami dla kierowców, a także dla mieszkańców Warszawy, ponieważ autobusy w wybrane dni zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Trakt Królewski w Warszawie - zamknięcie ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w weekendy: od kiedy do kiedy, ile potrwa i jakich utrudnień mogą się spodziewać kierowcy? Sprawdzamy szczegółowe informacje oraz daty zamknięcia Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu w 2018 roku.

Nowy Świat zamknięty w weekendy 2018 - od kiedy do kiedy?

Od soboty 31 kwietnia 2018 zmieni się weekendowa organizacji ruchu na Trakcie Królewskim. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego i zamienią się w deptak. Wjazd samochodem na Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w weekendy nie będzie możliwy aż do nocy z 14 na 15 października 2018 roku do końca kursowania linii nocnej. Wyjątkiem będzie weekend od 21 do 22 kwietnia 2018, kiedy ruch samochodowy na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie nie zostanie wstrzymany.

» Dni wolne od pracy i szkoły 2018 [KALENDARZ]

Poza powyższym terminem weekendowe zamknięcia w tym okresie będą następowały:

  • od 31 marca do 2 kwietnia
  • od 28 kwietnia do 6 maja
  • od 31 maja do 3 czerwca
  • od 15 sierpnia do 19 sierpnia

W związku z tym na czas weekendowego wyłączania ruchu samochodowego w ciągu ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście autobusy linii 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 będą kierowane na trasy objazdowe w soboty, niedziele i święta oraz inne wybrane dni. Jednocześnie zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków Foksal, Uniwersytet, Hotel Bristol, Pl. Zamkowy i Ordynacka.

» Majówka 2018: kiedy wypada długi weekend majowy? [KALENDARZ]

Dlaczego w weekendy Trakt Królewski jest zamknięty?

Od początku kwietnia aż do połowy października ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat będą dostępne tylko dla pieszych i rowerzystów. Na ten czas w roku Trakt Królewski zamienia się w deptak, a ruch samochodów i autobusów zostaje wstrzymany. Dzięki temu, że wjazd samochodem na Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat nie będzie możliwy, na Trakt Królewski wrócą ogródki kawiarniane. Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat będę zamknięte w weekendy również dlatego, że są to reprezentacyjne ulice stolicy i przyciągają najwięcej turystów właśnie w tym czasie w roku.

» Co robić w wakacje 2018 w Warszawie, żeby się nie nudzić? [POMYSŁY]

Wszelkie dodatkowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej związanych z weekendowym zamknięciem ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w 2018 roku znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl. Tam można znaleźć także szczegółowy opis zmian w trasach autobusów oraz dokładne daty zamknięcia ruchu samochodowego na trasie Traktu Królewskiego.

RadioZET.pl/ztm.waw.pl/KP