Zamknij

Kredyt studencki 2017: termin - do kiedy składać podania w banku?

Redakcja
22.09.2017 15:22
Kredyt studencki 2017: termin - do kiedy składać podania w banku?
fot. pixabay.com

Do kiedy jest termin składania wniosków o kredyt studencki 2017? Obowiązuje on wszystkich, którzy chcą złożyć podania o dodatkowe pieniądze w trakcie studiowania, które mogą później przeznaczyć na dowolny cel. Sprawdzamy, jakie są daty i do kiedy można składać dokumenty.

Kredyt studencki 2017 - do kiedy składać wniosek? Terminy obowiązują studentów, którzy uczą się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także osoby ubiegające się o przyjęcie na studiach. Sprawdzamy ważne daty, których nie można przegapić przy składaniu wniosku o kredyt studencki 2017.

Termin składania wniosków - KREDYT STUDENCKI 2017

Kredyty studenckie z dopłatą do oprocentowania z budżetu państwa zostały wprowadzone w 1998 roku jako element rozszerzenia dostępu do szkolnictwa wyższego. Kredyty te są udzielane przez banki komercyjne, z wykorzystaniem ich kapitału, co pozwala na efektywniejsze zwiększenie pomocy materialnej dla studentów i doktorantów. Pierwsze wnioski o kredyt studencki 2017 można było składać już od 15 lipca 2017 roku.

Zobacz także

Kredyt studencki 2017 - do kiedy składać wniosek?

Termin składania wniosków o kredyt studencki 2017 upływa 20 października. Jest to ostatni dzień, kiedy jeszcze można udać się do banku i wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty, aby otrzymać pieniądze. Studenci osiągający dochód na osobę w rodzinie do 1500 zł mogą ubiegać się o 100% poręczenie kredytu, zaś osoby z dochodami do 2000 zł - o poręczenie kredytu w 90%.

Zobacz także

Kredyt studencki 2017 jest niskooprocentowany, przeznaczony dla studentów i doktorantów, którzy rozpoczęli naukę przed ukończeniem 25. roku życia. Udzielają go m.in. PKO Bank Polski i Banku PEKAO S.A. Pieniądze mogą być przeznaczone na dowolny cel, a kredyt spłacany jest dopiero po skończeniu nauki.

RadioZET.pl/nauka.gov.pl/KP