Zamknij

Krzysztof Zalewski: sylwetka gościa programu Kuby Wojewódzkiego [PARTNERKA, OJCIEC, WIEK, IDOL]

21.09.2020 16:02
Krzysztof Zalewski: sylwetka gościa programu Kuby Wojewódzkiego [PARTNERKA, OJCIEC, WIEK, IDOL]
fot. LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

Krzysztof Zalewski będzie jednym z gości programu Kuby Wojewódzkiego w TVN. Sprawdzamy najważniejsze informacje o piosenkarzu: żona, Idol, rodzina, Instagram.

Krzysztof Zalewski: sylwetka gościa Kuby Wojewódzkiego [RODZINA, OJCIEC] 

Krzysztof Zalewski, właśc. Krzysztof Zalewski-Brejdygant urodził się 24 sierpnia 1984 w Lublinie. Jest piosenkarzem, multiinstrumentalistą i kompozytorem.

Zalewski ukończył podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i perkusji, gdzie dodatkowo występował w chórze, oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie. W dzieciństwie uczył się gry na gitarze, a w okresie liceum zaczął śpiewać. Studiował dziennikarstwo i pracował jako stażysta w dziale muzycznym „Gazety Wyborczej”.

 Zalewski jest synem aktora, reżysera i scenarzysty Stanisława Brejdyganta. Wychowywał się z matką, która w 1997 śmiertelnie zachorowała. Dopiero wówczas Zalewski poznał ojca. Synem Stanisława z innego związku jest reżyser, scenarzysta i pisarz Igor Brejdygant. Bracia dowiedzieli się o swoim istnieniu i poznali w 2002. \

Krzysztof Zalewski tańczy nocą. Wokalista wrócił z nowym singlem i teledyskiem [WIDEO]

Krzysztof Zalewski: twórczość [IDOL]

Zalewski rozpoczął karierę od występów w zespole Loch Ness. Dużą rozpoznawalność przyniósł mu dopiero występ w drugiej edycji programu Polsatu – Idolu – który wygrał. Dzięki zwycięstwu mógł nagrać pierwszą płytę. Album Pistolet został nagrany w 2004 roku.

Przez kolejne 10 lat Zalewski współpracował z polskimi zespołami, które wspomagał na scenie i jako muzyk studyjny. Piosenkarz grał m.in. z Katarzyną Nosowską, Brodką, zespołem Nie-bo ,Hey, Japoto (2010–2012) i Muchy (2012–2014).  Od 2013 występuje pod własnym nazwiskiem.

Zalewski wydał cztery albumy studyjne: Zelig (2013), Złoto (2016), Zalewski śpiewa Niemena (2018) i Zabawa (2020). W 2018 i 2019 był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra, w ramach której nagrał przeboje „Początek” oraz „Sobie i Wam”.

Zalewski był wielokrotnie nagradzany: zdobył trzy Fryderyki i Mateusza. Jego płyty otrzymywały status diamentowej, potrójnie platynowej, platynowej i złotej. Albumy Złoto i Zalewski śpiewa Niemena były notowane w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiej listy sprzedaży OLiS. Osiem utworów Zalewskiego dotarło do pierwszej dziesiątki Listy przebojów Programu Trzeciego, z czego cztery do miejsca pierwszego.

Krzysztof Zalewski pokazał synka i narzeczoną w trakcie domowego koncertu [WIDEO]

Krzysztof Zalewski: partnerka

Krzysztof Zalewski jest związany z Olgą Tuszewską, z którą ma syna Lwa. Instagram piosenkarza obserwuje 122 tys. osób.

Krzysztof Zalewski u Kuby Wojewódzkiego

Krzysztof Zalewski będzie gościem programu Kuby Wojewódzkiego we wtorek, 21 września. Oprócz niego, do programu TVN zaproszono także Cleo. 

RadioZET.pl/PAB