Zamknij

Kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł [11.12.2019]

Paweł Żurek
11.12.2019 14:54
Kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł [11.12.2019]
fot. screen TVN

Kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda? Odpowiedź na pytanie z Milionerów, zadane 11.12.2019, oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce teleturnieju udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 40 tysięcy złotych.

Kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które zostało zadane 11 grudnia 2019 roku, a także jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało mu się wygrać 40 tysięcy złotych.

Kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda? [PYTANIE Z MILIONERÓW, 11.12.2019, ODCINEK 193]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to, kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda sprawiła uczestniczce sporo problemów. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Biała Czarownica
B. Zła Czarownica ze Wschodu
C. Cruella de Mon
D. Baba-Jaga

Uczestniczka zdecydowała się wykorzystać jedno z kół ratunkowych - telefon do przyjaciela. Ten polecił jej zaznaczyć odpowiedź B. 

MILIONERZY - Kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda? [ODPOWIEDŹ, 11.12.2019]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda brzmi Biała Czarownica. Uczestniczka zaznaczyła nieprawidłowe rozwiązanie i musiała pożegnać się z rozgrywką. 

Edmund Pevensie jest jednym z czworga rodzeństwa opisanych w Narnii. Chłopiec spotyka w baśniowej krainie Białą Czarownicę, która częstuje go słodyczami i prawi mu komplementy. Skuszony obietnicą władzy i nieskończonymi zapasami łakoci zdradza swojego brata i siostry, lecz ostatecznie żałuje swoich czynów i okazuje skruchę. Po tym jak pomaga Aslanowi i dobrym mieszkańcom baśniowej krainy pokonać Białą Czarownicę zostaje, wraz ze swoim bratem, koronowany królem Narnii i jest od tej pory znany jako król Edmund Sprawiedliwy.

RadioZET.pl/PZ