Zamknij

Lame duck to polityk..? Pytanie z Milionerów za 75 tys. zł [ODPOWIEDŹ, 11.12.2019]

Paweł Żurek
11.12.2019 17:00
Lame duck to polityk..? Pytanie z Milionerów za 75 tys. zł [ODPOWIEDŹ, 11.12.2019]
fot. TVN/player.pl/Milionerzy screen

Lame duck to polityk..? Odpowiedź na tak brzmiące pytanie z Milionerów, zadane 11.12.2019, oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 75 tysięcy złotych.

Lame duck to polityk..? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli kim jest tzw. lame duck  Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało się jej wygrać 75 tysięcy złotych.

Lame duck to polityk..? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to jakim politykiem jest lame duck zmusiła uczestniczkę do wykorzystania koła ratunkowego. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Któremu kończy się kadencja

B. Zwalczający myślistwo

C. Przyłapany In flagranti

D. Walczący z dobrą zmianą

Uczestniczka zdecydowała się wziąć koło ratunkowe - 50 na 50. Komputer wyeliminował odpowiedzi C i D. Uczestniczka niemal natychmiast zaznaczyła A. 

MILIONERZY - Lame duck to polityk..? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to jakim politykiem jest lame duck brzmi: któremu kończy się kadencja. Uczestniczka wybrała prawidłowe rozwiązanie, dzięki czemu mogła się cieszyć z wygranej w wysokości 75 tys. złotych. 

Kulawa kaczka (ang. Lame Duck) – rozpowszechniony w krajach anglosaskich termin określający polityka, który odchodzi z urzędu, ale dalej go piastuje do czasu wyniesienia swego następcy. W polityce termin ten zaczął być używany w latach 60. XIX wieku.

RadioZET.pl/PZ