Zamknij

Lanberry: sylwetka zwyciężczyni „Premier” na festiwalu w Opolu. Kim jest piosenkarka? [WIEK]

07.09.2020 11:25
Lanberry: sylwetka zwyciężczyni „Premier” na festiwalu w Opolu. Kim jest piosenkarka?
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Lanberry wygrała koncert „Premier” na festiwalu w Opolu 2020. Co wiadomo o piosenkarce? W tym artykule podajemy o niej najważniejsze informacje.

Lanberry: sylwetka piosenkarki, która wygrała koncert „Premier” na festiwalu w Opolu 2020

Lanberry, właściwie - Małgorzata Uściłowska, to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. W dzieciństwie uczyła się grać na skrzypcach. Studiowała lingwistykę. Zadebiutowała singlem „Podpalimy świat”, z którym dotarła do 19. miejsca na AirPlay – Top, liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

4 marca 2016 Lanberry wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Lanberry, na którym znalazły się m.in. single „Każdy moment” i „Bunt”. Płyta doczekała się reedycji, a promujący wydawnictwo utwór „Piątek” trafił do pierwszej dziesiątki listy AirPlay. W 2018 r. Lanberry wydała drugi album studyjny, zatytułowany miXtura.
Piosenkarka współtworzyła też dwa utwory, który usłyszeliśmy na dziecięcej Eurowizji: "Anyone I Want to Be" Roksany Węgiel i "Superhero" Viki Gabor. Lanberry zdradziła, że sama zastanawia się nad występem na festiwalu.

Twórczość Lanberry docenili także muzycy i artyści, którzy kilkukrotnie nominowali ją do Fryderyków: w 2019 roku w kategorii album roku pop, kompozytor roku (jako team kompozytorski: Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Małgorzata Uściłowska), najlepsza oprawa graficzna albumu (miXtura), utwór roku („Nie ma mnie”). W 2020 r. piosenkarkę nominowano w kategorii kompozytor roku i autor roku wspólnie z Dominiciem Buczkowskim-Wojtaszkiem i Patrykiem Kumorem.

Lanberry w Radiu ZET o wpływie koronawirusa na branżę muzyczną: „Jestem dobrej myśli” [WIDEO]

Lanberry: wiek, pseudonim - tłumaczenie

Lanberry urodziła się 12 lutego 1987 w Wyszkowie. Pseudonim piosenkarki to połączenie dwóch słów - lan (od language, ang. - język) i berry (ang. - jagoda).

Eurowizja: Lanberry zostanie reprezentantką Polski? "Nie mówię nie"

Lanberry: Opole [PLAN AWARYJNY]

Na 57 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Lanberry z utworem Plan Awaryjny wygrała  koncert "Premier". Piosenkarka przyznała, że tekst utworu opowiada o zakończeniu relacji.

Lanberry w Radiu ZET z nowym singlem "Plan awaryjny". Środowa premiera w "Uważam ZET"

RadioZET.pl/gazeta.pl/PZ