Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lany Poniedziałek 2019: jakie są KARY za oblewanie wodą? [22.04]

18.04.2019 11:45

Mandat w Lany Poniedziałek 2019 można otrzymać m.in. za zniszczenie mienia lub naruszenie nietykalności cielesnej. Jakie kary obowiązują w Poniedziałek Wielkanocny za oblewanie wodą obcych?

Lany Poniedziałek 2019: jakie są kary za oblewanie wodą? fot. ZENON ZYBURTOWICZ / East News

Mandaty w Lany Poniedziałek 2019 - jakie są kary za oblewanie wodą przechodniów 22.04? Sprawdzamy szczegóły oraz kwoty mandatów przed Poniedziałkiem Wielkanocnym.

23 kwietnia 2019 - WOLNE od szkoły dzień po Lanym Poniedziałku czy nie?

Lany Poniedziałek 2019 - kary za oblewanie wodą

Poniedziałek Wielkanocny nazywany także Lanym Poniedziałkiem to jeden ze zwyczajów Wielkanocnych. Wiąże się on ze znanym od wieków zwyczajem śmigusa-dyngusa, czyli oblewanie się nawzajem wodą.

Data Poniedziałku Wielkanocnego jest ruchoma, wypada on jednak zawsze dzień po Wielkanocy. Lany Poniedziałek w 2019 roku będziemy świętować tym razem 22 kwietnia. Z tego powodu możemy spodziewać się żartów od znajomych, którzy będą chcieli oblać nas wodą. Warto jednak pamiętać, że jeśli w Lany Poniedziałek 2019 spotka nas ta nieprzyjemna sytuacja i ktoś nieznajomy obleje nas wodą, może on zostać ukarany karą grzywny.

Mandat w Lany Poniedziałek 2019 - ile wynoszą kary?

Choć większość z nas wie o tym, że Lany Poniedziałek należy traktować jako dobrą zabawę w gronie bliskich, rodziny lub znajomych, zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś oblewa przechodniów na ulicy bez ich zgody. Pozornie niewinnie wyglądające żarty mogą nieść za sobą poważne konsekwencje, ponieważ oblanie wodą może stanowić wykroczenie. Za takie zachowanie można otrzymać mandat od 20 do nawet 500 zł.

Msza w Poniedziałek Wielkanocny - czy jest obowiązkowa i ile trwa msza w Lany Poniedziałek?

Nie tylko oblewanie wodą przechodniów na ulicy lub nieznajomych jest karane mandatem - także za wlewanie wody do mieszkania, klatki schodowej, samochodu lub autobusów i tramwajów można otrzymać karę grzywny w wysokości nawet do 500 zł.

Oblanie rowerzysty lub jadącego samochodu także jest wykroczeniem. Taki czyn może zagrać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a nawet doprowadzić do wypadku, za co także grozi mandat nawet do 500 zł.

Warto także pamiętać, że za zachowanie dzieci w Lany Poniedziałek wszelkie konsekwencje finansowe poniosą rodzice lub prawni opiekunowie.

RadioZET.pl/infor.pl/KP

Oceń