Zamknij

Lato w mieście 2017 w Krakowie - jakie atrakcje dla dzieci?

Redakcja
10.07.2017 14:44
Lato w mieście 2017 w Krakowie - co robić z dzieckiem latem?
fot. pixabay.com

"Lato w mieście 2017" to inicjatywa, dzięki której dzieci mogą pozostać pod opieką nawet podczas spędzania wakacji w Krakowie. Jakie atrakcje czekają na uczestników w trakcie trwania akcji?

"Lato w mieście" to inicjatywa, dzięki której dzieci pozostające na wakacje w Krakowie mają szanse aktywnie spędzić czas. Oprócz opieki, uczestników czeka wiele różnych form spędzania czasu podczas wakacji w mieście. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy akcji "Lato w szkole".

Jakie atrakcje podczas akcji "Lato w szkole" w Krakowie?

Podczas programu "Lato w szkole 2017" głównie będą przeważały zajęcia na terenie placówek. Do akcji zgłosiło się 79 szkół, w tym 6 specjalnych. Dzieci mają zapewnioną bezpłatną opiekę od 6 godzin (uczniowie powyżej 10 lat) do 8 godzin dziennie (uczniowie do 10. roku życia). Wynagrodzenie dla kierownika wypoczynku oraz dla wychowawców i opiekunów pokrywa Gmina Miejska Kraków. Rodzice muszą ponieść dodatkowe koszty tylko w przypadku wyjścia na basen, do kina lub zorganizowanej wycieczki wymagającej opłat np. za przejazdy autobusowe, za bilet wstępu. W ofercie atrakcji widnieją m.in. gry, zabawy integracyjne, warsztaty kulinarne, muzyczne, sportowe, komputerowe i inne. Planowane są spotkania z Policją i Strażą Miejską. Uczestnicy odwiedzą Muzeum Lotnictwa, Muzeum Figur Woskowych czy też Muzeum Motyli. Uczestnicy będą mogli skorzystać z wyjść do biblioteki, Parku Trampolin, Parku Linowego, zajęć na ściance wspinaczkowej i wyjścia na kręgle. Dzieci będą miały szansę poznać swoje miasto podczas organizowanych z opiekunami spacerów.

Zobacz także

Co robić z dzieckiem latem w mieście?

Oprócz opieki nad najmłodszymi w szkołach, różne instytucje w mieście organizują własne zajęcia. Dobrym przykładem jest Centrum Młodzieży w Krakowie, które umożliwia dzieciom spędzenie czasu na całodziennych zajęciach świetlicowych. Będą się one odbywały w terminie 16.08-01.09 w godzinach 8.00-16.00. Każdy dzień jest płatny 30 zł, a na uczestników czekają różne atrakcje, m.in. gry, zabawy, projekcje filmów w kinie "Paradox", a także warsztaty tematyczne: teatralne, taneczne, muzyczne, plastyczne, sportowe i inne. W programie półkolonii przewidziane są również wycieczki. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cmjordan.krakow.pl

Dzięki organizowanym przez miasto i różne instytucje zajęciom, dzieci mają szansę aktywnie spędzić czas podczas wakacji w mieście. Lato to idealny moment na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań szczególnie razem z rówieśnikami.

RadioZET.pl/bip.krakow.pl/cmjordan.krakow.pl/KP