Zamknij

Lato w mieście 2017 - Warszawa. 5 najciekawszych atrakcji

Redakcja
10.07.2017 12:59
Lato w mieście 2017 - jakie atrakcje?
fot. lato.warszawa.pl

"Lato w mieście" 2017 to kolejna edycja warszawskiej akcji dla dzieci. Jakie atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy? Sprawdzamy, co czeka uczestników zajęć i zabaw w 2017 roku.

"Lato w mieście" 2017 w Warszawie to kolejna odsłona wakacyjnej akcji, w ramach której przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Wcale nie musi być nudno. Co robić w Warszawie latem? Przedstawiamy 5 najciekawszych atrakcji akcji "Lato w mieście 2017" w Warszawie, które według nas zasługują na szczególną uwagę.

"Lato w mieście 2017" w Warszawie - najlepsze atrakcje

1. "Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty"

Zabawa polega na wykonywaniu zadań opisanych na stronie organizatora. Tegoroczna, już 7. edycja dotyczy zdrowia. Należy odwiedzić 8 placówek, które biorą udział w akcji "Lato w mieście 2017" w Warszawie, po 2 z każdej puli oznaczonej kolorami. Wśród nich widnieją takie pozycje jak: Miejski Ogród Zoologiczny, Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego, ale także miejsca spoza Warszawy: Muzeum Historyczne w Legionowie czy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jak widać każdy może wybrać coś, co będzie odpowiadało jego zainteresowaniom.

Czas na wykonanie zadań dzieciaki mają od 19 czerwca do 10 września 2017 roku. Aby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się na stronie www.razdwatrzywarszawiak.pl.

2. Zajęcia z elementami siatkówki - Fundacja Legii

W ramach udziału Fundacji Legii w akcji "Lato w mieście" organizowane są bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami siatkówki. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki na hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Zobacz także

3. Patriotyczna Gra Komunikacyjna

Gra umożliwia zapoznanie się z opisami upamiętnianych wydarzeń związanych z II wojną światową. Dedykowana jest ona osobom, które chcą poznać historię swojej dzielnicy i całej Warszawy. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację, która umożliwia odczytywanie kodów QR. Gdy zapoznamy się z opisem danego miejsca, należy odpowiedzieć na pytania testowe, dzięki czemu zdobywa się punkty.

Więcej szczegółów i informacji na temat gry, a także klasyfikację uczestników gry można znaleźć na www.armiakrajowa.org.pl/ztm.

4. Akcja z Okazji Wielkiego Dnia Pszczół

W ramach akcji "Lato w mieście 2017" w Warszawie zostanie zorganizowane specjalne wydarzenie dla dzieci. Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia 2017 roku w godzina 10.00-12.30 na Placu Defilad odbywać się będą m.in. wystawa multimedialna na temat pszczół, zabawy edukacyjne dla dzieci razem z animatorami, a także planowana jest fotobudka, z której dzieci będą mogły zabrać zdjęcia do domu jako pamiątkę.

5. Nauka i doskonalenie jazdy na rolkach

Organizatorzy akcji "Lato w mieście 2017" zadbali również o aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dla tych dzieci, które chcą nauczyć się jeździć na rolkach lub podszkolić swoje umiejętności, w Ośrodku Tor Łyżwiarski "Stegny", przy ul. Inspektowej 1, organizowane są zajęcia pod okiem instruktorów. Zajęcia będą trwały do końca sierpnia 2017 roku.

Zobacz także

W tym roku podczas akcji "Lato w mieście 2017" w Warszawie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wybór jest naprawdę ogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. Lekcje muzealne, zajęcia sportowe, warsztaty i nauka różnych umiejętności pod okiem wolontariuszy, animatorów i instruktorów to świetny pomysł na spędzenie wakacji w mieście. Warto wspomnieć, że atrakcje są bezpłatne, większość wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji lub rezerwacji miejsca.

RadioZET.pl/lato.warszawa.pl/KP