Zamknij

Licytacje WOŚP. Co można kupić, co wystawiły gwiazdy, ile zebrano, ile do końca? [INFORMACJE]

Redakcja
14.01.2019 09:15
Licytacje WOŚP
fot. Anatol Chomicz/Polska Press/East News

Licytacje WOŚP. Zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP po raz 27 zbiera na sprzęt potrzebny szpitalom. Zanim na ulice wyjdą wolontariusze, Orkiestra zbiera już podczas licytacji internetowych. Oto najciekawsze licytacje WOŚP 2019. 

Kiedy kończą się licytacje WOŚP? Jakie przedmioty są wystawione na licytacje WOŚP? Co na licytacje WOŚP wystawiły gwiazdy? Czy na licytacji WOŚP można kupić poloneza? Od kogo można wylicytować na WOŚP wykonaną ze złota kartę SIM? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące licytacji na WOŚP.

Co gwiazdy wystawiły na licytacje WOŚP?

Jak co roku, do wylicytowania są m.in. spotkania z gwiazdami – np. tydzień metamorfozy od Ewy Chodawkowskiej, spotkanie z Robertem Lewandandowskim i Barbarą Kurdej Szatan, mowa ślubna od Szymona Majewskiego, rozmowa z Kamilem Stochem. Można też kupić suknię Małgorzaty Kożuchowskiej, góralską kurtkę Andrzeja Dudy, walizkę Martyny Wojciechowskiej, a także oddech Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana.

Zobacz także

Polonez i karta na licytacji WOŚP

Poza spotkań ze znanymi osobami, na aukcjach WOŚP 2019 można też wylicytować m.in. wyjątkowy egzemplarz poloneza, który od kiedy wyjechał po raz pierwszy na drogi cały czas należał do jednej rodziny. Do tego można kupić też rolls royce'a silver shadow, należącego do braci Collins. Nagrodami dla najhojniejszych licytujących będą karty sim wykonane ze złota. Sprezentuje je po raz kolejny sieć PLAY. Pod licytację przeznaczono też specjalne serduszka WOŚP, które są także wykonane ze złota. Wykonano je w Mennicy Polskiej, gdzie przetopiono podarowaną WOŚP biżuterię. Złote, numerowane serduszka WOŚP można wylicytować także w trakcie tegorocznej aukcji. 

Więcej informacji o WOŚP 2019 tylko u nas: kiedy finał? Termin, cel, sztaby, zapisy [INFORMACJE]

Ile zebrano podczas licytacji na WOŚP?

Cały czas przybywa aukcji, a także pieniędzy zebranych w trakcie licytacji. Dlatego też podanie dokładnej liczby zebranych pieniędzy jest niemożliwe. Do momentu ukończenia tego artykułu, na WOŚP zebrano 1719925 złotych na 19017 aukcjach. 

Zobacz także

Na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

WOŚP 2019. W tym roku, pieniądze zebrane przez wolontariuszy i w trakcie licytacji zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Pieniądze ze zbiórki WOŚP  2019 trafią też na placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Zobacz także

RadioZET.pl/WOŚP/PZ