Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

List polecony do skrzynki - jak wypełnić wniosek?

11.07.2017 13:30

List polecony wrzucony do skrzynki to rozwiązanie, które kilka lat temu zaproponowała Poczta Polska. Ma to ułatwić odbieranie listów poleconych od listonosza w trakcie naszej nieobecności w domu. Jaki wniosek należy wypełnić, aby żądać doręczania przesyłek poleconych?

List polecony wrzucony do skrzynki - jak wypełnić wniosek? fot. ons.pl

Wrzucanie listu poleconego do skrzynki przez listonosza to rzadko spotykana sytuacja. Jeśli przedstawiciel Poczty Polskiej nie zastanie Cię w domu, a czekasz na taką przesyłkę, zostawi w skrzynce wypełnione awizo, a list trzeba będzie odebrać osobiście na poczcie. Jeśli jednak nie chcesz znajdować zawiadomień o nadejściu przesyłki pocztowej, jest na to rozwiązanie. Co zrobić, aby list polecony został wrzucony do skrzynki?

Polecony wrzucony do skrzynki - wniosek

Usługa jest całkowicie bezpłatna i może skorzystać z niej każdy. Bardzo ważną kwestią jest to, jakie przesyłki listonosz może wrzucić do naszej skrzynki w przypadku wypełnienia wniosku. Dotyczy to tylko takich listów lub paczek, które swoim kształtem i rozmiarem pozwalają na bezproblemowe umieszczenie ich w skrzynce na listy. W ten sposób nie są doręczane przesyłki z potwierdzeniem odbioru. Wniosek o wrzucanie listów poleconych do skrzynki można złożyć w formie elektronicznej albo w formie papierowej. 

List polecony wrzucony do skrzynki - jak wypełnić wniosek? fot. poczta-polska.pl

Żądanie doręczenia przesyłek poleconych - druk

Formularz można otrzymać i zostawić w każdej placówce pocztowej. Również listonosz może przyjąć od nas wypełnione żądanie. Wniosek znajduje się także na stronie internetowej Poczty Polskiej. Można go pobrać tutaj. Najwygodniejszą formą zgłoszenia chęci otrzymywania listów poleconych do skrzynki jest jednak formularz internetowy. Wniosek można wypełnić na stronie eformularze.poczta-polska.pl/rdoskrzynki. Usługa wchodzi w życiu po 3 dniach roboczych, licząc od dnia następnego po złożeniu żądania. 

Oprócz złożenia wniosku o wrzucanie listów poleconych do skrzynki, można dodatkowo skorzystać z opcji otrzymywania bezpłatnych SMS-ów albo e-maili z informacją o otrzymaniu przesyłki poleconej. Dzięki temu możemy szybko dowiedzieć się, że w skrzynce czeka już na nas przesyłka. Wystarczy w trakcie wypełniania deklaracji podać swój numer telefonu lub adres e-mail.

RadioZET.pl/poczta-polska.pl/KP

Oceń
Tagi