Zamknij

List polecony do skrzynki - jak wypełnić wniosek?

Redakcja
11.07.2017 13:30
List polecony wrzucony do skrzynki - jak wypełnić wniosek?
fot. ons.pl

List polecony wrzucony do skrzynki to rozwiązanie, które kilka lat temu zaproponowała Poczta Polska. Ma to ułatwić odbieranie listów poleconych od listonosza w trakcie naszej nieobecności w domu. Jaki wniosek należy wypełnić, aby żądać doręczania przesyłek poleconych?

Wrzucanie listu poleconego do skrzynki przez listonosza to rzadko spotykana sytuacja. Jeśli przedstawiciel Poczty Polskiej nie zastanie Cię w domu, a czekasz na taką przesyłkę, zostawi w skrzynce wypełnione awizo, a list trzeba będzie odebrać osobiście na poczcie. Jeśli jednak nie chcesz znajdować zawiadomień o nadejściu przesyłki pocztowej, jest na to rozwiązanie. Co zrobić, aby list polecony został wrzucony do skrzynki?

Polecony wrzucony do skrzynki - wniosek

Usługa jest całkowicie bezpłatna i może skorzystać z niej każdy. Bardzo ważną kwestią jest to, jakie przesyłki listonosz może wrzucić do naszej skrzynki w przypadku wypełnienia wniosku. Dotyczy to tylko takich listów lub paczek, które swoim kształtem i rozmiarem pozwalają na bezproblemowe umieszczenie ich w skrzynce na listy. W ten sposób nie są doręczane przesyłki z potwierdzeniem odbioru. Wniosek o wrzucanie listów poleconych do skrzynki można złożyć w formie elektronicznej albo w formie papierowej. 

List polecony wrzucony do skrzynki - jak wypełnić wniosek?
fot. poczta-polska.pl

Żądanie doręczenia przesyłek poleconych - druk

Formularz można otrzymać i zostawić w każdej placówce pocztowej. Również listonosz może przyjąć od nas wypełnione żądanie. Wniosek znajduje się także na stronie internetowej Poczty Polskiej. Można go pobrać

tutaj

. Najwygodniejszą formą zgłoszenia chęci otrzymywania listów poleconych do skrzynki jest jednak formularz internetowy. Wniosek można wypełnić na stronie eformularze.poczta-polska.pl/rdoskrzynki. Usługa wchodzi w życiu po 3 dniach roboczych, licząc od dnia następnego po złożeniu żądania. 

Oprócz złożenia wniosku o wrzucanie listów poleconych do skrzynki, można dodatkowo skorzystać z opcji otrzymywania bezpłatnych SMS-ów albo e-maili z informacją o otrzymaniu przesyłki poleconej. Dzięki temu możemy szybko dowiedzieć się, że w skrzynce czeka już na nas przesyłka. Wystarczy w trakcie wypełniania deklaracji podać swój numer telefonu lub adres e-mail.

RadioZET.pl/poczta-polska.pl/KP