Zamknij

Lotto - zasady gry, ceny, losowania. Informacje o zakładach Lotto

Redakcja
27.09.2017 15:54
Lotto - zasady gry, ceny, losowania. Informacje o zakładach Lotto
fot. materiały prasowe

Zasady gry Lotto, ile kosztuje jeden zakład, kiedy są losowania - to najczęściej zadawane pytania przez osoby, które chcą wziąć udział w losowaniu Lotto. Padają one najczęściej wtedy, kiedy zbliża się duża kumulacja i wiele osób chce spróbować swojego szczęścia. Jak grać w Lotto, żeby wygrać?

Lotto - zasady gry, cena losu, kiedy są losowania. Sprawdzamy najważniejsze informacje o jednej z najbardziej popularnych gier liczbowych w Polsce. 

LOTTO - ZASADY GRY

Zasady gry w Lotto (kiedyś Duży Lotek) polegają na skreśleniu na blankiecie wybranych przez siebie 6 liczb z 49. Istnieje również opcja "na chybił trafił", gdzie maszyna losuje liczby za nas. Dodatkowo można wybrać opcję Lotto Plus. Wtedy skreślone liczby biorą udział w dodatkowym losowaniu o milion złotych. Bardzo ważne jest zachowanie kuponu, ponieważ jest on jedynym dowodem udziału w grze oraz podstawą wypłaty wygranej.

Zobacz także

Ile kosztuje zakład Lotto?

Jeden zakład gry Lotto kosztuje 3 zł. Dopłacając złotówkę do zakładu Lotto, zwiększamy swoje szanse na wygraną miliona złotych w Lotto Plus. Zakład "na chybił trafił" kosztuje dokładnie tyle samo, dlatego nie ma znaczenia, czy skreślamy liczby sami, czy wybiera je za nas maszyna. Tym samym kuponem można zagrać w 10 kolejnych losowaniach.

Kiedy są losowania Lotto?

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 21.40. Są one transmitowane na antenie TVP Info i na stronie www.lotto.pl. Wyniki losowania Lotto i Lotto Plus możecie na bieżąco sprawdzać w tym artykule:

Zobacz także

Lotto to gra kumulacyjna. Jeżeli w losowaniu nie padnie wygrana I stopnia, pula na tę wygraną przechodzi na kolejne losowanie. Im więcej osób zagra, tym większa będzie pula na wygrane. Po losowaniu pieniądze z puli przeznaczonej na wygrane dzieli się między zwycięzców, którzy trafnie wytypowali wylosowane liczby. Wyjątkiem jest „trójka”, za którą zawsze wygrywa się 24 zł.

RadioZET.pl/lotto.pl/KP