Zamknij

Majówka w Warszawie 2018: imprezy, atrakcje i wydarzenia za darmo

Redakcja
27.04.2018 12:00
Majówka w Warszawie 2018: imprezy, atrakcje i wydarzenia za darmo
fot. shx.cu

Majówka w Warszawie 2018 będzie obfitować w liczne imprezy i atrakcje dla mieszkańców. Sprawdzamy najlepsze darmowe atrakcje i imprezy w stolicy oraz gdzie wyjść w długi weekend majowy z rodziną i znajomymi.

Majówka w Warszawie 2018: imprezy, atrakcje, wydarzenia za darmo. Co robić w stolicy w długi weekend majowy? Zebraliśmy wszystkie najciekawsze wydarzenia w Warszawie, które odbędą się w dniach 1-3 maja 2018.

» Majówka 2018: utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, remonty [WARSZAWA]

Majówka w Warszawie 2018 - imprezy i wydarzenia w stolicy

Poniżej zebraliśmy najciekawsze darmowe imprezy na majówkę 2018 w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest całkowicie bezpłatny, a większość z nich odbywa się w 1 maja, czyli w Święto Pracy, 2 maja - w Dzień Flagi lub w Święto Konstytucji 3 maja.

» Majówka 2018 - pogoda: Zakopane, morze, Mazury. Gdzie będzie najcieplej? 

1. Holi Party Schodki Nad Wisłą

Impreza odbędzie się we wtorek, 1 maja, a rozpocznie się o godzinie 14.00. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a cena proszków wynosi od 6,50 zł (za jedno opakowanie).

Link do wydarzenia - Holi Party Schodki Nad Wisłą

» Picie alkoholu nad Wisłą: gdzie legalnie można pić w Warszawie w plenerze?

2. Piknik Europejski 2018

Piknik Europejski to wydarzenie organizowane we wtorek, 1 maja w Łazienkach Królewskich z okazji 14. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i prezydencji Bułgarii w Radzie UE. W programie znajdziemy wiele atrakcji, m.in. w Pałacu na Wyspie otwarta zostanie wystawa trackiego złota ze zbiorów Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii. Podczas pikniku wstęp wolny będzie obowiązywał również przy zwiedzaniu obiektów - Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego i Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Dokładny program i godziny znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Link do wydarzenia - Piknik Europejski 2018

» Święto Konstytucji 3 Maja 2018 - program uroczystości w Warszawie

3. Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą

Na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku możemy przeczytać:

"Tym razem bawimy się po obu stronach Wisły jednocześnie - na bulwarze Jana Karskiego, tam gdzie Żegluga Warszawska i na plaży Rusałka w okolicy przystani Aquatica. Pomiędzy brzegami będą regularne rejsy i kursy łodziami."

Więcej informacji w wydarzeniu - Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą

» Bieg Konstytucji 3 Maja 2018: Warszawa - zapisy, data, trasa [MAPA]

Majówka w Warszawie 2018 - atrakcje za darmo

Oprócz imprez na majówkę w Warszawie 2018 można odwiedzić wiele atrakcji za darmo. Majówka 2018 wypada w tym roku w takim terminie, że jeśli wzięliśmy dodatkowo kilka dni urlopu, możemy cieszyć się z naprawdę długiego weekendu majowego. Sprawdzamy, jak najlepiej spędzić ten czas w stolicy.

1. Multimedialny Park Fontann

"Książę Niedźwiedź" – to tytuł legendy, która w tym sezonie będzie wyświetlana na ekranie wodnym w Multimedialnym Parku Fontann. Pokazy specjalne odbędą się 1, 2 i 3 maja o godz. 21.00.

Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście. Fontanny uruchamiane są o godzinie 20.30 i pracują aż do godziny 22.30. 

Więcej informacji: Multimedialny Park Fontann 2018 w Warszawie: godziny pokazów, data, miejsce

2. Festiwal Pierogów Świata

Odbędzie się w dniach 5-6 maja w klubie ISKRA na Polach Mokotowskich. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Będzie można tam spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich.

Link do wydarzenia: Festiwal Pierogów Świata

3. Bezpłatne rejsy po Wiśle

Fundacja Wisła Warszawie zaprasza na bezpłatne rejsy. "Chcemy pokazać jak wiele różnych statków i łodzi jest dostępnych w stolicy i pływa po królowej polskich rzek, zachęcając ludzi do korzystania z tej oferty" - zachęcają organizatorzy. Rejsy dostępne są w sobotę, 5 maja w godzinach od 10.00 do 20.00.

Więcej informacji - Bezpłatne rejsy po Wiśle

» Majówka 2018: sklepy otwarte 1, 2 i 3 maja [Biedronka, Tesco, Żabka]

4. 90. urodziny warszawskiego ZOO

Wystawa nie jest darmowa, bilety kosztują 3 zł (ulgowy) lub 5 zł (normalny). Jeśli jednak w trakcie jej trwania, czyli od 18 kwietnia do 17 września 2018 odwiedziliśmy ZOO i posiadamy bilet z odpowiednią datą, wystawę możemy odwiedzić za 1 zł. Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

Link do wydarzenia: 90. urodziny warszawskiego ZOO | wystawa czasowa

» Majówka 2018 - urlop: kiedy wziąć wolne, żeby mieć długi weekend majowy?

RadioZET.pl/KP