Zamknij

Marek Piekarczyk: WIEK, TSA, wzrost, wykształcenie, piosenki. Kim jest juror The Voice Senior?

Paweł Żurek
13.12.2019 15:40
Marek Piekarczyk: kim jest juror The Voice Senior? [TSA, WIEK, WZROST, PIOSENKI]
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Marek Piekarczyk, juror i trener nowego programu TVP "The Voice Senior" to osoba znana wszystkim fanom polskiego rocka. Muzyk, który przez wiele lat tworzył legendarny zespół TSA, teraz będzie pomagał początkowym wokalistom. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące Marka Piekarczyka: jakie są jego najbardziej znane piosenki, ile ma lat, jakie ma wykształcenie?

Choć nowy juror The Voice Senior - Marek Piekarczyk - należy do rozpoznawalnych osób, niektóre informacje o nim nie są znane. W tym miejscu sprawdzimy m.in.:

  • - Jak długo Marek Piekarczyk grał w TSA? Jakie są najbardziej znane piosenki zespołu?
  • - Ile lat ma Piekarczyk? Co wiadomo o jego wykształceniu?

>> The Voice Senior: kiedy premiera programu TVP? [JURY, ZASADY]

>> Andrzej Piaseczny: kim jest juror The Voice Senior? [WIEK, KONCERTY, PIOSENKI, PARTNER]

Marek Piekarczyk: TSA, koncerty, piosenki. Kim jest juror The Voice Senior Polska? 

Marek Józef Piekarczyk to polski wokalista i autor tekstów. Ma 68 lat - urodził się  13 lipca 1951 w Poznaniu. Piekarczyk jest znany z występów w zespole TSA, którego był członkiem, z przerwami od 1981 do 2018 roku. Piekarczyk prowadzi także solową działalność artystyczną.

TSA, w której wokalistą był Piekarczyk, została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Wraz z zespołem Piekarczyk wystąpił na ok. 1000 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechosłowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

Najbardziej znane piosenki, które Piekarczyk śpiewał w TSA to 51, Trzy zapałki, Bez Podtekstów, Heavy Metal World, Kocica, Maratończyk, Pierwszy karabin, czy Wyciągam swoją dłoń.

>> Alicja Majewska - kim jest jurorka "The Voice Senior"? [WIEK, WZROST, MĄŻ]

Marek Piekarczyk: wykształcenie, wzrost

Marek Piekarczyk urodził się 13 lipca 1951 w Poznaniu. Informacji na temat wzrostu wokalisty nie ma nigdzie w internecie.

Więcej wiadomo o wykształceniu Piekarczyka. Wokalista TSA nie skończył studiów - zdawał na Wojskową Akademię Techniczną, a potem na architekturę. Jest za to absolwentem Studium Kulturalno-Oświatowego w Ciechanowie, a także Studium Rekreacji i Rozrywki na specjalizacji "Imprezy masowe dla dzieci".

The Voice Senior: Marek Piekarczyk jednym z jurorów

W 2019 roku producenci programu The Voice Senior ogłosili, że jurorami programu będą Alicja Majewska, Andrzej Piaseczny, Urszula Dudziak oraz Marek Piekarczyk.

RadioZET.pl/PZ