Zamknij

Matura poprawkowa 2017: 5 najważniejszych rzeczy tuż przed poprawką

Redakcja
21.08.2017 12:41
Matura poprawkowa 2017: 5 najważniejszych rzeczy tuż przed poprawką
fot. pixabay.com

Matura poprawkowa 2017 już za chwilę. Co trzeba wiedzieć i jak się przygotować przed egzaminem? Podpowiadamy maturzystom 5 najważniejszych rzeczy przed poprawką.

Matura poprawkowa 2017 - jak się przygotować? Ponieważ terminy egzaminów coraz bliżej, podpowiadamy maturzystom 5 najważniejszych rzeczy, o których powinni pamiętać przed poprawką.

Egzamin maturalny - poprawki 2017 [TERMINY]

Zobacz także

Kiedy są poprawki matur w 2017 roku? Ponieważ data coraz bliżej, przypominamy dokładne terminy egzaminów poprawkowych:

  1. Matura poprawkowa pisemna - 22 sierpnia 2017 r. (wtorek), godz. 9.00
  2. Matura poprawkowa ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne - prezentacja i wypowiedź - formuła od 2015) - 23-25 sierpnia 2017 r.

Wyniki poprawek 2017 zostaną ogłoszone 12 września 2017 roku.

Matura poprawkowa 2017 - o czym pamiętać? 5 najważniejszych rzeczy przed poprawką

Specjalnie dla tych, którzy podchodzą w tym roku do matury poprawkowej 2017, zebraliśmy listę rzeczy, o których należy pamiętać przed egzaminem. Co robić, żeby zdać poprawkę, a z czego kategorycznie zrezygnować?

1. Sen

Bardzo ważne jest, żeby przede wszystkim dobrze się wyspać przed poprawką z matury 2017. Nie chodzi tylko o noc przed samym egzaminem. Dobrze jest już kilka dni przed zadbać o to, żeby nie zarywać nocek na naukę, tylko przeznaczyć je na sen.

2. Nauka

Tak zwane "zakuwanie" na kilka dni przed nic nie pomoże, a jedynie spowoduje jeszcze większy stres. Najlepiej uczyć się małymi partiami, a na kilka dni przed porzucić nerwowe powtórki. W tak krótkim czasie nie przerobimy całego materiału, warto powtórzyć tylko najważniejsze zagadnienia.

Zobacz także

3. "Zarywanie nocy"

Są ludzie, którym najlepiej nauka idzie właśnie w godzinach nocnych, jednak na kilka dni przed egzaminem zarywanie nocek to nie jest najlepszy pomysł. W tym momencie najlepiej uczyć się i powtarzać materiał w ciągu dnia.

4. Relaks

Matura poprawkowa 2017 wiąże się dla zdających z dużym stresem, dlatego warto zadbać o swój komfort psychiczny i zrelaksować się przed egzaminem. Dużo łatwiej będzie wtedy podejść do poprawki z pozytywnym nastawieniem i bez niepotrzebnego stresu.

5. Dieta

Na kilka dni przed maturą poprawkową lub jakimkolwiek innym egzaminem warto porzucić fast foody i niezdrową żywność. W tym czasie organizmowi przyda się duża dawka witamin i składników odżywczych. Zdecydowanie lepiej postawić na przewagę warzyw i owoców w posiłkach.

Zobacz także

O czym jeszcze warto pamiętać? Na pewno tego dnia nie może nam zabraknąć czarnych długopisów, dowodu osobistego i innych niezbędnych przedmiotów, które przydadzą się na maturze poprawkowej 2017. Przypominamy, że do sierpniowej poprawki mogą podejść maturzyści, którzy nie zdali jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów. Jeśli absolwentowi nie udało się zaliczyć dwóch lub więcej przedmiotów, do matury będzie mógł podejść dopiero w 2018 roku.

RadioZET.pl/KP