Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Matura poprawkowa 2017 - matematyka: jak się uczyć do poprawki?

21.08.2017 10:30

Matura poprawkowa z matematyki w 2017 roku to egzamin, do którego podejdzie największy procent wszystkich maturzystów. Jak się uczyć do poprawki z matematyki, żeby na pewno ją zdać? 

Jak uczyć się do matury poprawkowej z matematyki? fot. pixabay.com

Jak uczyć się do matury poprawkowej? To pytanie zadają sobie wszyscy maturzyści, którym na egzaminie dojrzałości podwinęła się noga. Prawie 15 procent wszystkich zdających, którzy przystąpili w 2017 roku do egzaminu maturalnego, nie zdało jednego przedmiotu. To właśnie oni są uprawnieni do podejścia do poprawki jeszcze w tym roku. Przedstawiamy sposoby, które pomogą w nauce do poprawki z matematyki.

Matura poprawkowa 2017 - kto może poprawiać?

Do sierpniowej poprawki mogą podejść maturzyści, którzy nie zdali jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów. Jeśli absolwentowi nie udało się zaliczyć dwóch lub więcej przedmiotów, do matury będzie mógł podejść dopiero w 2018 roku. Poprawki pisemne, w tym właśnie z matematyki, odbędą się 22 sierpnia 2017 roku.

Jak przygotować się do matury poprawkowej z matematyki?

Najbardziej znanym i skutecznym rozwiązaniem są korepetycje. U studentów zapłacimy około 25-35 zł za godzinę, zaś u nauczycieli z długoletnim stażem od 40 do nawet 70 zł za godzinę. Jeśli wybierzemy taką metodę, nauka będzie prawdopodobnie najbardziej efektywna. Korepetytor poświęca tylko nam całą uwagę, a jednocześnie istnieje możliwość zadania pytań w każdym momencie, a dzięki temu także szczegółowego wytłumaczenia różnych zagadnień.

Jak uczyć się do poprawki z matury?

Na Youtube można znaleźć bardzo dużo kanałów, na których ich autorzy szczegółowo tłumaczą najważniejsze zagadnienia na poziomie podstawowym. Często pokazują także przykładowe sposoby i metody rozwiązania najbardziej popularnych typów zadań.

W internecie z łatwością można znaleźć także wiele stron, na których opublikowane są instrukcje i wskazówki, jak rozwiązywać poszczególne typy zadań. Oprócz tego istnieją fora matematyczne, gdzie udzielają się doświadczeni studenci, nauczyciele i pasjonaci matematyki. Najważniejsza jednak jest nauka poprzez praktykę - rozwiązywanie dużej ilości zadań i przerabianie arkuszy maturalnych z poprzednich lat.

Do matury poprawkowej w sierpniu 2017 jest jeszcze sporo czasu. Warto opracować sobie grafik, a naukę rozłożyć odpowiednio do swoich sił i codziennie przerabiać określoną partię materiału.

RadioZET.pl/KP

Oceń